Acasă Etichete Liga a II-a

Etichetă: Liga a II-a

L2 Etapa a XIV-a * Rezultate * Clasament

Partida Turris-Oltul Turnu Măgurele-Petrolul Ploieşti a fost amânată pentru data de 20 noiembrie. CLASAMENT1 CS MIOVENI 14 7 6 1 23-10 272 UT Arad 11 8 2 1 31-8 263 Turris-Oltul Turnu Măgurele 13 8 2 3 25-11 264 Viitorul Pandurii Târgu Jiu 14 7 3 4 19-15 245 Metaloglobus Bucureşti 14 6 4 4 18-13 226 Farul Constanța 14 6 4 4 15-12 227 Rapid Bucureşti 12 6 3 3 14-10 218 Petrolul Ploieşti 12 6 3 3 14-11 219 Gloria...

L2 Programul etapei a XIV-a

L2 Rezultatele etapei a XIII-a * Clasament

CLASAMENT1 CS MIOVENI 13 7 6 0 23-8 272 Turris-Oltul Turnu Măgurele 13 8 2 3 25-11 263 UT Arad 10 7 2 1 28-6 234 Metaloglobus Bucureşti 13 6 4 3 18-12 225 Viitorul Pandurii Târgu Jiu 13 6 3 4 18-15 216 Petrolul Ploieşti 12 6 3 3 14-11 217 Gloria Buzău 12 6 2 4 20-11 208 Rapid Bucureşti 11 6 2 3 14-10 209 Farul Constanța 13 5 4 4 13-12 1910 Campionii Fotbal Club Argeş 12 5 2 5 16-17 1711 Ripensia Timișoara 13 4 4 5 19-21 1612 Csikszereda Miercurea Ciuc 12 4 4 4 12-15 1613 Concordia Chiajna 12 4 4 4 10-15 1614 Dunărea Călăraşi 12 4 3 5 16-18 1515 CSM Reșița 12 4 3 5 14-18 1516 Politehnica Timișoara 12 3 4 5 11-8 1317 Universitatea Cluj 12 3 4 5 17-15 1318 Pandurii...

L2 REZULTATE ETAPA A XII-A * CLASAMENT * PROGRAM ETAPA A XIII-A

Sâmbătă, duminică şi luni (19-21 octombrie) au loc partidele rundei a XIII-a în cadrul Ligii a II-a. Programul este următorul:În etapa precedentă s-au înregistrat...

L2 ETAPA A XI-A * REZULTATE * CLASAMENT

CLASAMENT1. Turris-Oltul Turnu Măgurele 11 8 1 2 22-7 252. CS Mioveni 11 6 5 0 19-5 233. UT Arad 8 6 1 1 26-5 194. Gloria Buzău 10 6 1 3 19-9 195. Metaloglobus Bucureşti 11 5 3 3 16-11 186. Petrolul Ploieşti 10 5 3 2 11-10 187. Rapid Bucureşti 9 5 2 2 13-9 178. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 11 5 2 4 16-14 179. Campionii Fotbal Club Argeş 10 5 1 4 13-13 1610. Farul Constanţa 11 4 3 4 8-8 1511. Concordia Chiajna 10 3 4 3 9-12 1312. Politehnica Timișoara 10 3 3 4 10-6 1213. Universitatea Cluj 10 3 3 4 13-10 1214. Dunărea Călăraşi 10 3 3 4 13-15 1215. CSM Reșița 10 3 3 4 12-16 1216. Ripensia Timișoara 11 3 3 5 12-19 1217. Csikszereda Miercurea Ciuc 10 2 4 4 10-15 1018. Pandurii...

L2 REZULTATELE ETAPEI A X-A * PROGRAMUL ETAPEI A XI-A * CLASAMENT

Rezultatele etapei a X-a din cadrul Ligii a II-a: CLASAMENT1. Turris-Oltul Turnu Măgurele 10 8 1 1 22-6 252. CS Mioveni 10 5 5 0 14-5 203. UT Arad 8 6 1 1 26-5 194. Gloria Buzău 10 6 1 3 19-9 195. Rapid Bucureşti 9 5 2 2 13-9 176. Campionii Fotbal Club Argeş 10 5 1 4 13-13 167. Metaloglobus Bucureşti 10 4 3 3 15-11 158. Farul Constanța 10 4 3 3 7-6 159. Petrolul Ploieşti 9 4 3 2 8-10 1510. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 10 4 2 4 14-13 1411. Concordia...

L2 PROGRAMUL ETAPEI A X-A * CLASAMENT

Astăzi, 5 octombrie, au loc primele meciuri din cadrul rundei a zecea a Ligii a II-a. Programul este următorul: CLASAMENT1 TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE 9 7 1 1 20-5 222 UT Arad 8 6 1 1 26-5 193 Gloria Buzău 9 6 1 2 18-7 194 CS Mioveni 9 4 5 0 11-5 175 Rapid...

L2 ETAPA A IX-A * REZULTATE COMPLETE * CLASAMENT

CLASAMENT1 TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE 9 7 1 1 20-5 222 UT Arad 8 6 1 1 26-5 193 Gloria Buzău 9 6 1 2 18-7 194 CS Mioveni 9 4 5 0 11-5 175 Rapid Bucureşti 9 5 2 2 13-9 176 Campionii Fotbal Club Argeş 9 5 1 3 13-10 167 Metaloglobus Bucureşti 9 4 2 3 14-10 148 CSM Reșița 9 3 3 3 11-9 129 Farul Constanța 9 3 3 3 6-6 1210 Concordia Chiajna 9 3 3 3 8-11 1211 Petrolul Ploieşti 8 3 3 2 7-10 1212 Ripensia Timișoara 9 3 2 4 11-13 1113 Viitorul Pandurii Târgu Jiu 9 3 2 4 7-12 1114 Universitatea Cluj 8 3 1 4 11-8 1015 Politehnica Timișoara 9 2 3 4 7-6 916 Csikszereda Miercurea Ciuc 8 2 3 3 8-10 917 Dunărea Călăraşi 9 2 3 4 10-13 918 Daco-Getica...

L2 FUTSAL Pietrenii au câştigat la Fortius Buzău şi sunt lideri

Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ continuă parcursul pozitiv din Seria I a Ligii a II-a. Pietrenii au învins sâmbătă, 28 septembrie, în deplasare, formaţia Fortius...

L2 FUTSAL Fortius Buzău-Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ (28.09; 17:30)

Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ joacă astăzi, 28 septembrie, de la ora 17:30, în deplasare, cu Fortius Buzău. Partida contează pentru etapa a doua a...

L2 PROGRAMUL ETAPEI A IX-A

L2 ETAPA A VIII-A * REZULTATE * CLASAMENT

Rezultatele etapei a VIII-a în cadrul Ligii a II-a:CLASAMENT1 TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE 8 7 1 0 18-2 222 UT Arad 7 5 1 1 20-5 163 Gloria Buzău 8 5 1 2 16-6 164 CS Mioveni 8 4 4 0 11-5 165 Rapid Bucureşti 8 5 1 2 13-9 166 Metaloglobus Bucureşti 8 4 1 3 14-10 137 Campionii Fotbal Club Argeş 8 4 1 3 10-8 138 Farul Constanța 8 3 3 2 5-4 129 Concordia Chiajna 8 3 3 2 7-9 1210 Viitorul Pandurii Târgu Jiu 8 3 2 3 6-8 1111 Petrolul...

Debut în forţă pentru Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ în noul sezon

Jucătorii formaţiei Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ au debutat în forţă în noul sezon de Liga a II-a. În partida disputată sâmbătă, 21 septembrie, la...

L2 PROGRAMUL ETAPEI A VIII-A

În acest week-end, se derulează etapa a VIII-a în cadrul Ligii a II-a. Programul complet al rundei:În fruntea clasamentului se menţine Turris-Oltul Turnu Măgurele,...

Echipament nou pentru Futsal Ceahlăul în sezonul 2019/2020

Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ va debuta în noul sezon sâmbătă, 21 septembrie. În prima etapă a Ligii a II-a, pietrenii vor primi vizita formaţiei...

L2 ETAPA A VII-A * REZULTATE * CLASAMENT

CLASAMENT1. TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE 7 6 1 0 16-2 192. Gloria Buzău 7 5 1 1 14-3 163. CS Mioveni 7 4 3 0 10-4 154. UT Arad 6 4 1 1 15-3 135. Rapid Bucureşti 7 4 1 2 10-7 136. Campionii Fotbal Club Argeş 7 4 0 3 9-7 127. Petrolul Ploieşti 6 3 2 1 7-6 118. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 7 3 2 2 6-6 119. Concordia Chiajna 7 3 2 2 6-8 1110. Metaloglobus Bucureşti 7 3 1 3 11-8 1011. Farul Constanța 7 2 3 2 4-4 912. CSM Reșița 7 2 2 3 9-8 813. Dunărea Călăraşi 7 2 2 3 8-11 814. Ripensia Timișoara 7 2 2 3 8-11 815. Daco-Getica Bucureşti 7 2 0 5 2-10 616. Politehnica Timișoara 7 1 2 4 3-5 517. Csikszereda Miercurea Ciuc 6 1 2 3 6-9 518. Pandurii...

L2 PROGRAMUL ETAPEI A VII-A * CLASAMENT

CLASAMENT1. TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE 6 6 0 0 15-1 182. CS Mioveni 6 4 2 0 9-3 143. Gloria Buzău 6 4 1 1 12-3 134. UT Arad 5 4 0 1 14-2 125. Campionii Fotbal Club Argeş 6 4 0 2 9-5 126. Metaloglobus Bucureşti 6 3 1 2 11-7 107. Rapid Bucureşti 6 3 1 2 8-7 108. Petrolul Ploieşti 5 3 1 1 6-5 109. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 6 3 1 2 6-6 1010. Concordia Chiajna 6 3 1 2 6-8 1011. Farul Constanța 6 2 2 2 4-4 812. CSM Reșița 6 2 1 3 8-7 713. Ripensia Timișoara 6 2 1 3 6-9 714. Daco-Getica Bucureşti 6 2 0 4 2-8 615. Dunărea Călăraşi 6 1 2 3 5-9 516. Politehnica Timișoara 6 1 1 4 3-5 417. Csikszereda Miercurea Ciuc 5 1 1 3 4-7 418. Universitatea...

L2 REZULTATELE ETAPEI A VI-A * CLASAMENT

În week-end-ul trecut, s-au disputat partidele etapei a VI-a în cadrul Ligii a II-a. Rezultatele au fost următoarele: CLASAMENT1. TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE 6 6 0 0 15-1 182. CS Mioveni 6 4 2 0 9-3 143. Gloria Buzău 6 4 1 1 12-3 134. UT Arad 5 4 0 1 14-2 125. Campionii Fotbal...

Ultimele știri