bebe ardealul

Debut în forţă pentru Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ în noul sezon

Jucătorii formaţiei Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ au debutat în forţă în noul sezon de Liga a II-a. În partida disputată sâmbătă, 21 septembrie, la...

L4SA Meci de 20 de minute la Răuceşti * Bradu Borca...

Duminică, 22 septembrie, s-au derulat partidele etapei a patra în cadrul Seriei A a Ligii a IV-a. La Răuceşti, meciul dintre Speranţa şi Voinţa...

L4SB Favoritele au obţinut noi victorii confortabile

Astăzi, 22 septembrie, au avut loc partidele rundei a patra în cadrul Seriei B a Ligii a IV-a. Favoritele s-au impus pe linie, lidera...

L3 Ozana a recuperat şi la punctaj şi la golaveraj *...

Sâmbătă, 21 septembrie, s-au disputat meciurile etapei a cincea în cadrul Seriei I a Ligii a III-a. După două înfrângeri pe teren propriu, Ozana...

L4SA Partide accesibile pentru Bradu şi Speranţa * Meci amânat de-o...

Duminică, 22 septembrie, de la ora 11:00, vor avea loc meciurile etapei a patra în Seria A a Ligii a IV-a. Măcar teoretic, fruntaşele...

L4SB Meci al orgoliilor între… Moldovele din Cordun

Duminică, 22 septembrie, de la ora 11:00, sunt programate partidele rundei a patra în Seria B a Ligii a IV-a. Lidera la zi, Moldova...

L3 CSM Ceahlăul-Aerostar, derby-ul etapei * Ozana, în căutare de puncte...

Astăzi, 21 septembrie, de la ora 17:00, sunt programate meciurile rundei a cincea în cadrul Ligii a III-a, Seria I. Cea mai interesantă partidă...

L2 PROGRAMUL ETAPEI A VIII-A

În acest week-end, se derulează etapa a VIII-a în cadrul Ligii a II-a. Programul complet al rundei:În fruntea clasamentului se menţine Turris-Oltul Turnu Măgurele,...

L1 Viitorul Constanţa-Politehnica Iaşi şi FC Botoşani-Chindia Târgovişte

În acest week-end, se desfăşoară meciurile rundei a X-a în cadrul Ligii I. Politehnica Iaşi are o deplasare dificilă la Viitorul Constanţa, în timp...

Trei fotbalişti pietreni în naţionala old-boys a României

Jucătorii pietreni Lucian Cozma, Bogdan Găucan şi Gabriel Mihai Bordianu au fost selecţionaţi în echipa naţională old-boys a României. Această formaţie va participa, în...

Echipament nou pentru Futsal Ceahlăul în sezonul 2019/2020

Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ va debuta în noul sezon sâmbătă, 21 septembrie. În prima etapă a Ligii a II-a, pietrenii vor primi vizita formaţiei...

L1 ETAPA A IX-A * REZULTATE COMPLETE * CLASAMENT

(M.C.; FOTO: LPF)

L2 ETAPA A VII-A * REZULTATE * CLASAMENT

CLASAMENT1. TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE 7 6 1 0 16-2 192. Gloria Buzău 7 5 1 1 14-3 163. CS Mioveni 7 4 3 0 10-4 154. UT Arad 6 4 1 1 15-3 135. Rapid Bucureşti 7 4 1 2 10-7 136. Campionii Fotbal Club Argeş 7 4 0 3 9-7 127. Petrolul Ploieşti 6 3 2 1 7-6 118. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 7 3 2 2 6-6 119. Concordia Chiajna 7 3 2 2 6-8 1110. Metaloglobus Bucureşti 7 3 1 3 11-8 1011. Farul Constanța 7 2 3 2 4-4 912. CSM Reșița 7 2 2 3 9-8 813. Dunărea Călăraşi 7 2 2 3 8-11 814. Ripensia Timișoara 7 2 2 3 8-11 815. Daco-Getica Bucureşti 7 2 0 5 2-10 616. Politehnica Timișoara 7 1 2 4 3-5 517. Csikszereda Miercurea Ciuc 6 1 2 3 6-9 518. Pandurii...

VIDEO L4SA Răuceşti face scorul etapei la Podoleni * Borca se...

Astăzi, 15 septembrie, s-au disputat meciurile rundei a treia în Seria A a Ligii a IV-a. Scorul etapei a fost reuşit de Speranţa Răuceşti,...

L4SB Cordun, Horia şi Valea Ursului s-au distanţat de urmăritoare

Astăzi, 15 septembrie, s-au disputat meciurile etapei a treia în cadrul Ligii a IV-a, Seria B. În această rundă, Moldova Cordun, Victoria Horia şi...

L3 REZULTATE * MARCATORI * CLASAMENT

Vineri, 13 septembrie şi sâmbătă, 14 septembrie, s-au disputat partidele rundei a patra în Liga a III-a, Seria I. Vineri s-au înregistrat rezultatele: Aerostar...

L1 PROGRAMUL ETAPEI A IX-A * CLASAMENT

CLASAMENT1. GAZ METAN MEDIAŞ 8 5 3 0 17-6 182. CFR Cluj 8 5 2 1 20-8 173. Universitatea Craiova 8 5 1 2 11-7 164. Viitorul Constanţa 8 4 3 1 19-9 155. Politehnica Iaşi 8 4 3 1 12-7 156. FC Botoşani 8 2 5 1 15-13 117. Astra Giurgiu 8 3 2 3 10-10 118. Sepsi Sfântu Gheorghe 8 1 6 1 6-6 99. Dinamo Bucureşti 8 3 0 5 10-15 910. Hermannstadt Sibiu 8 3 0 5 11-18 911. FCSB 8 2 1 5 9-17 712. Academica Clinceni 8 1 2 5 12-19 513. Chindia Târgovişte 8 1 2 5 10-17 514. FC Voluntari 8 1 2 5 6-16 5(M.C.)

L2 PROGRAMUL ETAPEI A VII-A * CLASAMENT

CLASAMENT1. TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE 6 6 0 0 15-1 182. CS Mioveni 6 4 2 0 9-3 143. Gloria Buzău 6 4 1 1 12-3 134. UT Arad 5 4 0 1 14-2 125. Campionii Fotbal Club Argeş 6 4 0 2 9-5 126. Metaloglobus Bucureşti 6 3 1 2 11-7 107. Rapid Bucureşti 6 3 1 2 8-7 108. Petrolul Ploieşti 5 3 1 1 6-5 109. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 6 3 1 2 6-6 1010. Concordia Chiajna 6 3 1 2 6-8 1011. Farul Constanța 6 2 2 2 4-4 812. CSM Reșița 6 2 1 3 8-7 713. Ripensia Timișoara 6 2 1 3 6-9 714. Daco-Getica Bucureşti 6 2 0 4 2-8 615. Dunărea Călăraşi 6 1 2 3 5-9 516. Politehnica Timișoara 6 1 1 4 3-5 417. Csikszereda Miercurea Ciuc 5 1 1 3 4-7 418. Universitatea...