0:00

CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ a pierdut meciul de debut în Liga a II-a, sezon 2023/2024. Meciul s-a disputat astăzi, 6 august, la Hunedoara. Gazdele, Corvinul, au învins cu scorul de 2-1 (1-0). Au marcat: Neacşa (8) şi Lupu (83)/Ciobanu (78).

L2 Corvinul Hunedoara-CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 2-1 (1-0), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiMeciul s-a jucat în faţa a aproximativ 5.000 de spectatori (40 de la Piatra-Neamţ), iar lovitura de începere a aparţinut fostului mare campion de box, Mihai Leu. CSMC a folosit următoarea formulă de echipă: Krell – Albino, Jalbă, Vișinar (cpt.), Bacalu – Akwasi, Jaquite (Onișa 54′) – Anton, Neicuțescu, Llullaku (Ciobanu 70′) – Agostinho (Petre 54′). În minutul 41, Iacob (Corvinul) a primit cartonaş roşu direct, după un fault asupra lui Agostinho, iar în minutul 58, Anton (CSMC) a recepţionat cartonaş roşu, pentru cumul de cartonaşe galbene. Rezultatele înregistrate ieri, 5 august, în Liga a II-a, au fost următoarele:

L2 Corvinul Hunedoara-CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 2-1 (1-0), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiPe 13 august, CSMC joacă pe teren propriu cu CSM Reşiţa. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: LIGA 2 PRO SPORT)

Articolul precedentMinorii între 16 și 18 ani pot ieși din țară neînsoțiți, în anumite situaţii
Articolul următorFOTO. Festivalul de Folclor Ceahlăul în noul amfiteatru din Târgu Neamț