serbarile zapezii
Acasă Etichete Liga a II-a

Etichetă: Liga a II-a

L2 Rezultatele etapei a XXI-a * Clasament

CLASAMENT (*)1 UT ARAD 20 12 5 3 37-13 412 CS Mioveni 20 10 7 3 35-19 373 Rapid Bucureşti 20 10 5 5 32-19 354 Campionii Fotbal Club Argeş 20 9 6 5 28-23 335 Turris-Oltul Turnu Măgurele 19 9 5 5 33-24 326 Politehnica Timișoara 20 8 7 5 19-10 317 Metaloglobus Bucureşti 20 8 7 5 23-16 318 Petrolul Ploieşti 20 8 7 5 19-19 319 Farul Constanța 20 8 5 7 24-18 2910 Gloria Buzău 20 8 4 8 30-25 2811 Dunărea Călăraşi 20 7 6 7 26-26 2712 Viitorul Pandurii Târgu Jiu 20 7 6 7 26-27 2713 Universitatea Cluj 20 5 10 5 25-21 2514 Ripensia Timișoara 20 5 9 6 24-30 2415. Csikszereda Miercurea Ciuc 20 5 7 8 15-23 2216. Concordia Chiajna 19 5 6 8 16-24 2117. CSM...

L2 Rezultatele etapei a XX-a * Clasament

CLASAMENT (*)1 UT ARAD 19 11 5 3 34-13 382 CS Mioveni 19 9 7 3 34-19 343 Rapid Bucureşti 19 9 5 5 29-18 324 Turris-Oltul Turnu Măgurele 19 9 5 5 33-24 325 Petrolul Ploieşti 19 8 7 4 19-16 316 Campionii Fotbal Club Argeş 19 8 6 5 25-23 307 Politehnica Timișoara 19 7 7 5 18-10 288 Farul Constanța 19 8 4 7 23-17 289 Metaloglobus Bucureşti 19 7 7 5 20-16 2810 Gloria Buzău 19 8 3 8 27-22 2711 Dunărea Călăraşi 19 7 5 7 25-25 2612 Viitorul Pandurii Târgu Jiu 19 7 5 7 25-26 2613 Universitatea Cluj 19 5 9 5 24-20 2414 Ripensia Timișoara 19 5 8 6 21-27 2315 Csikszereda Miercurea Ciuc 19 5 7 7 15-20 2216 Concordia Chiajna 18 5 6 7 15-21 2117 CSM...

L2 Programul etapei a XX-a

(M.C.)

L2 Rezultatele etapei a XIX-a * Clasament

CLASAMENT (*)1 UT ARAD 18 11 5 2 34-12 382 CS Mioveni 18 9 7 2 34-18 343 Rapid Bucureşti 17 9 4 4 28-15 314 Petrolul Ploieşti 18 8 6 4 19-16 305 Turris-Oltul Turnu Măgurele 18 8 5 5 32-24 296 Metaloglobus Bucureşti 18 7 6 5 20-16 277 Campionii Fotbal Club Argeş 18 7 6 5 23-22 278 Gloria Buzău 18 8 2 8 26-21 269 Politehnica Timișoara 18 6 7 5 17-10 2510 Farul Constanța 18 7 4 7 20-16 2511 Universitatea Cluj 18 5 8 5 23-19 2312 Viitorul Pandurii Târgu Jiu 18 6 5 7 20-24 2313 Ripensia Timișoara 18 5 8 5 20-25 2314 Dunărea Călăraşi 17 6 4 7 24-25 2215 Csikszereda Miercurea Ciuc 18 5 6 7 14-19 2116 Concordia Chiajna 18 5 6 7 15-21 2117 CSM...

L2 Programul etapei a XIX-a * Clasament

În acest week-end, vor avea loc partidele etapei a XIX-a în cadrul Ligii a II-a. Programul complet al rundei este următorul: CLASAMENT (*)1 UT ARAD 16 9 5 2 32-12 322 CS Mioveni 17 8 7 2 29-16 313 Rapid...

Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ s-a calificat în play-off-ul Ligii a II-a

Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ s-a calificat în play-off-ul Ligii a II-a, cu două etape înainte de finalul meciurilor din seria de est. Duminică, 17...

L2 Rezultatele etapei a XVIII-a * Clasament

Rezultatele înregistrate în cadrul etapei a XVIII-a a Ligii a II-a: CLASAMENT (*)1 UT ARAD 15 9 5 1 32-10 322 CS Mioveni 17 8 7 2 29-16 313 Petrolul Ploieşti 16 8 5 3 18-14 294 Turris-Oltul Turnu Măgurele 16 8 4 4 29-18 285 Rapid Bucureşti 16 8 4 4 26-15 286 Metaloglobus Bucureşti 17 7 6 4 19-13 277 Campionii Fotbal Club Argeş 17 7 5 5 23-22 268 Farul Constanța 17 7 4 6 20-15 259 Politehnica Timișoara 17 6 6 5 17-10 2410 Gloria...

L2 Rezultatele etapei a XVII-a * Clasament * Programul etapei a XVIII-a

Rezultatele etapei a XVII-a în Liga a II-a: CLASAMENT (*)1. UT ARAD 14 9 4 1 31-9 312. CS Mioveni 16 8 6 2 28-15 303. Petrolul Ploieşti 15 8 4 3 17-13 284. Turris-Oltul Turnu Măgurele 15 8 3 4 28-17 275. Metaloglobus Bucureşti 16 7 5 4 18-12 266. Rapid Bucureşti 15 7 4 4 22-15 257. Farul Constanța 17 7 4 6 20-15 258. Campionii Fotbal Club Argeş 16 7 4 5 22-21 259. Politehnica Timișoara 16 5 6 5 15-10 2110. Universitatea Cluj 16 5 6 5 22-18 2111. Viitorul Pandurii Târgu...

L2 Rezultatele etapei a XVI-a * Clasament

CLASAMENT (*)1. CS MIOVENI 15 8 6 1 27-10 302. UT Arad 13 8 4 1 28-9 283. Farul Constanța 16 7 4 5 20-14 254. Petrolul Ploieşti 14 7 4 3 14-12 255. Turris-Oltul Turnu Măgurele 14 7 3 4 25-15 246. Metaloglobus Bucureşti 15 6 5 4 17-12 237. Rapid Bucureşti 14 6 4 4 17-14 228. Campionii Fotbal Club Argeş 15 6 4 5 20-20 229. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 15 6 3 6 18-20 2110. Gloria Buzău 15 6 2 7 22-17 2011. Politehnica Timișoara 15 5 5 5 14-9 2012. Dunărea Călăraşi 14 5 4 5 19-19 1913. Concordia Chiajna 14 5 4 5 13-17 1914. Universitatea Cluj 15 4 6 5 20-17 1815. Ripensia Timișoara 15 4 6 5 17-23 1816. CSM Reșița 15 4 4 7 20-26 1617. Csikszereda Miercurea...

L2 Rezultatele etapei a XV-a * Clasament

CLASAMENT1. CS MIOVENI 15 8 6 1 27-10 302. UT Arad 12 9 2 1 33-8 293. Turris-Oltul Turnu Măgurele 14 8 2 4 25-12 264. Petrolul Ploieşti 13 7 3 3 15-11 245. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 15 7 3 5 19-17 246. Gloria Buzău 14 7 2 5 23-14 237. Metaloglobus Bucureşti 15 6 5 4 18-13 238. Farul Constanța 15 6 4 5 15-14 229. Rapid Bucureşti 13 6 3 4 16-13 2110. Campionii Fotbal Club Argeş 14 6 3 5 19-18 2111. Ripensia Timișoara 15 5 5 5 21-22 2012. Dunărea Călăraşi 14 5 4 5 19-20 1913. Csikszereda Miercurea Ciuc 14 5 4 5 13-16 1914. Concordia Chiajna 14 5 4 5 12-17 1915. Universitatea Cluj 13 4 4 5 18-15 1616. CSM Reșița 14 4 3 7 17-23 1517. Politehnica Timișoara 14 3 5 6 12-10 1418. Sportul...

L2 Etapa a XIV-a * Rezultate * Clasament

Partida Turris-Oltul Turnu Măgurele-Petrolul Ploieşti a fost amânată pentru data de 20 noiembrie. CLASAMENT1 CS MIOVENI 14 7 6 1 23-10 272 UT Arad 11 8 2 1 31-8 263 Turris-Oltul Turnu Măgurele 13 8 2 3 25-11 264 Viitorul Pandurii Târgu Jiu 14 7 3 4 19-15 245 Metaloglobus Bucureşti 14 6 4 4 18-13 226 Farul Constanța 14 6 4 4 15-12 227 Rapid Bucureşti 12 6 3 3 14-10 218 Petrolul Ploieşti 12 6 3 3 14-11 219 Gloria...

L2 Programul etapei a XIV-a

L2 Rezultatele etapei a XIII-a * Clasament

CLASAMENT1 CS MIOVENI 13 7 6 0 23-8 272 Turris-Oltul Turnu Măgurele 13 8 2 3 25-11 263 UT Arad 10 7 2 1 28-6 234 Metaloglobus Bucureşti 13 6 4 3 18-12 225 Viitorul Pandurii Târgu Jiu 13 6 3 4 18-15 216 Petrolul Ploieşti 12 6 3 3 14-11 217 Gloria Buzău 12 6 2 4 20-11 208 Rapid Bucureşti 11 6 2 3 14-10 209 Farul Constanța 13 5 4 4 13-12 1910 Campionii Fotbal Club Argeş 12 5 2 5 16-17 1711 Ripensia Timișoara 13 4 4 5 19-21 1612 Csikszereda Miercurea Ciuc 12 4 4 4 12-15 1613 Concordia Chiajna 12 4 4 4 10-15 1614 Dunărea Călăraşi 12 4 3 5 16-18 1515 CSM Reșița 12 4 3 5 14-18 1516 Politehnica Timișoara 12 3 4 5 11-8 1317 Universitatea Cluj 12 3 4 5 17-15 1318 Pandurii...

L2 REZULTATE ETAPA A XII-A * CLASAMENT * PROGRAM ETAPA A XIII-A

Sâmbătă, duminică şi luni (19-21 octombrie) au loc partidele rundei a XIII-a în cadrul Ligii a II-a. Programul este următorul:În etapa precedentă s-au înregistrat...

L2 ETAPA A XI-A * REZULTATE * CLASAMENT

CLASAMENT1. Turris-Oltul Turnu Măgurele 11 8 1 2 22-7 252. CS Mioveni 11 6 5 0 19-5 233. UT Arad 8 6 1 1 26-5 194. Gloria Buzău 10 6 1 3 19-9 195. Metaloglobus Bucureşti 11 5 3 3 16-11 186. Petrolul Ploieşti 10 5 3 2 11-10 187. Rapid Bucureşti 9 5 2 2 13-9 178. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 11 5 2 4 16-14 179. Campionii Fotbal Club Argeş 10 5 1 4 13-13 1610. Farul Constanţa 11 4 3 4 8-8 1511. Concordia Chiajna 10 3 4 3 9-12 1312. Politehnica Timișoara 10 3 3 4 10-6 1213. Universitatea Cluj 10 3 3 4 13-10 1214. Dunărea Călăraşi 10 3 3 4 13-15 1215. CSM Reșița 10 3 3 4 12-16 1216. Ripensia Timișoara 11 3 3 5 12-19 1217. Csikszereda Miercurea Ciuc 10 2 4 4 10-15 1018. Pandurii...

Ultimele știri