0:00

CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ a obţinut astăzi, 13 august, prima victorie în cadrul Ligii a II-a, sezon 2023/2024. Meciul disputat pe teren propriu contra formaţiei CSM Reşiţa a revenit pietrenilor cu scorul de 4-0 (2-0). Au marcat: Albino (20), Savu (26), Neicuţescu (60) şi Petre (76).

L2 CSM Ceahlăul Piatra Neamţ-CSM Reşiţa 4-0 (2-0), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCSMC a început cu următoarea formulă de echipă: Krell-Albino, Jalbă, Vișinar (cpt.), Bacalu-Jaquite, Onișa-Savu, Neicuțescu, Llullaku-Ciobanu. În minutul 63, au intrat Forizs, Agostinho și Petre, cei înlocuiţi fiind Jaquite, Ciobanu și Llullaku. În minutul 80, Copoţ-Barb l-a înlocuit pe Neicuţescu. Rezultatele de sâmbătă, 12 august, în Liga a II-a au fost următoarele:

L2 CSM Ceahlăul Piatra Neamţ-CSM Reşiţa 4-0 (2-0), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCLASAMENT

20 CSM Reșița 2 0 0 2 0 – 5 0

Luni, 14 august este programată partida Campionii Fotbal Club Argeş-CS Mioveni. În etapa a treia, la finalul săptămânii viitoare, va avea loc partida Viitorul Pandurii Târgu Jiu-CSM Ceahlăul Piatra Neamţ. La jumătatea săptămânii (16 august) este programat şi meciul din turul 3 al Cupei României – Bucovina Rădăuţi (L3)-CSM Ceahlăul Piatra Neamţ (L2). (M. CONSTANTINESCU; FOTO: CSMC)