Primul oficial de la Consiliul Județean Neamț care are ”curajul” și permisiunea să dea o declarație pe subiectul ”podul de la Luțca” este vicepreședintele Dragoș Chitic. După ce l-a scuzat pe Ionel Arsene că nu este în instituție (este plecat la București să obțină fonduri pentru o soluție de reluare a circulației), a dat următoarea declarație care merită să fie reținută. (A.C.)



