ACTUALIZARE: Chindia Târgovişte-Foresta Suceava 2-1, Olimpia Satu Mare-CS Afumaţi 0-1, CSM Râmnicu Vâlcea-Academica Clinceni 0-3, CS Baloteşti-Metalul Reşiţa 3-1, Dunărea Călăraşi-Luceafărul Oradea 3-2, Juventus Bucureşti-Sepsi Sf. Gheorghe 3-1, ASU Politehnica Timişoara-CS Mioveni 1-2, UTA-FC Braşov 1-2. Dacia Unirea Brăila a stat.

CLASAMENT

1. Juventus Bucureşti (*)   54
2. UTA (*)   45
3. FC Braşov   45
4. Sepsi Sf. Gheorghe   44
5. Olimpia Satu Mare   41
6. CS Mioveni   41
7. Chindia Târgovişte   38
8. Dacia Unirea Brăila   31
9. CS Afumaţi   28
10.  Dunărea Călăraşi   28
11.  Luceafărul Oradea   27
12.  Foresta Suceava   27
13.  Academica Clinceni   27
14.  Politehnica Timişoara   24
15.  CS Baloteşti   23
16.  CSM Râmnicu Vâlcea (**)   18
17.  Metalul Reşiţa (**)   13
18.  Unirea Tărlungeni (**)(****)   9
19.  Şoimii Pâncota (**)(***)   0
20.  ACS Berceni (**)(****)   0

(*) promovează în Liga I

(**) retrogradează în Liga a III-a

(***) exclusă din campionat

(****) retrasă din campionat. (M. CONSTANTINESCU)

***************

ŞTIRE INIŢIALĂ: Foresta Suceava a pierdut meciul disputat, sâmbătă, 18 martie, în etapa a XXV-a a Ligii a II-a, pe terenul Chindiei Târgovişte. Gazdele au învins cu 2-1 (0-1). Au marcat: Cerchez (59 şi 73), respectiv Rusu (21). Sucevenii acuză că rezultatul final este totuşi “opera” arbitrului Cătălin Botaş, care i-a acordat direct cartonaş roşu lui Drugă (56), acesta lovindu-l de fapt în călcâi, în momentul în care degaja balonul, pe târgovişteanul Honciu.

În restul etapei s-au consemnat rezultatele: vineri, 17 martie – Olimpia Satu Mare-CS Afumaţi 0-1; sâmbătă, 18 martie – CSM Râmnicu Vâlcea-Academica Clinceni 0-3, CS Baloteşti-Metalul Reşiţa 3-1, Dunărea Călăraşi-Luceafărul Oradea 3-2, Juventus Bucureşti-Sepsi Sf. Gheorghe 3-1. Dacia Unirea Brăila a stat. Tot sâmbătă, dar la ora 15:00 se joacă ASU Politehnica Timişoara-CS Mioveni, iar duminică, 19 martie este programat meciul UTA-FC Braşov.

CLASAMENT

1. Juventus Bucureşti (*) 54
2. UTA  (*) 45
3. Sepsi Sf. Gheorghe 44
4. FC Braşov 42
5. Olimpia Satu Mare 41
6. CS Mioveni 38
7. Chindia Târgovişte 35
8. Dacia Unirea Brăila 31
9. Foresta Suceava 30
10.  CS Afumaţi 28
11.  Dunărea Călăraşi 28
12.  Luceafărul Oradea 27
13.  Academica Clinceni 27
14.  Politehnica Timişoara 24
15.  CS Baloteşti 23
16.  CSM Rm. Vâlcea (**) 18
17.  Metalul Reşiţa (**) 13
18.  Unirea Tărlungeni (**)(****) 9
19.  Şoimii Pâncota (**)(***) 0
20.  ACS Berceni (**)(****) 0

(*) promovează în Liga I

(**) retrogradează în Liga a III-a

(***) exclusă din campionat

(****) retrasă din campionat

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Facebook)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here