Şofer începător, două victime şi un gard dărâmat

masina-in-gardUn tânăr de 18 ani, proaspăt posesor de permis de conducere, şi-a testat calităţile de şofer, în seara de 30 septembrie şi a fost la un pas de tragedie.

Probabil din cauza vitezei, dar şi a lipsei de experienţă, tânărul a pierdut controlul volanului în timp ce circula în direcţia Rediu – Borleşti, iar maşina a ieşit de pe carosabil şi a intrat, în plin, în gardul unei case.

În urma impactului, şoferul s-a lovit puternic la cap şi a fost transportat la spital, unde medicii i-au stabilit diagnosticul de traumatism cranio-cerebral şi comoţie cerebrală.

Pasagerul de pe scaunul din dreapta faţă, un prieten de-al conducătorului auto, în vârstă de 19 ani, a fost şi el rănit.

Poliţiştii rutieri au deschis o anchetă în acest caz, urmând să stabilească exact cauzele accidentului, şi îl cercetează pe şofer pentru vătămare corporală din culpă. (C. MIRCEA)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora