0:00

Ultimul meci din campionatul 2017-2018 la handbal feminin al echipei CSM Roman s-a terminat cu o înfrângere la limită în fața echipei Universitatea Cluj.

Dumitru Muși părăsește CSM Roman?, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiRomașcanele au jucat „la inspirație”, iar inspirația le-a lipsit complet. După ce au condus, în prima repriză, cu 11 la 5, romașcanele au plecat la pauză cu doar două goluri avans (14-12).

Dumitru Muși părăsește CSM Roman?, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiÎn repriza secundă, într-o tradiție pe care toți suporterii CSM sperau să nu o mai recunoască, fetele antrenate de Dumitru  Muși s-au apucat de pasat la adversare ori în aut, de  scăpat mingea din mâini, de lăsat culoare în apărare… Jucătoare ca Jasna ori De Soussa nu s-au  văzut în joc. De Soussa, în ultimul minut de joc, în atac, la scorul de 31 la 30 pentru clujence, a pasat cu precizie chiar în piciorul unei  adversare.

Dumitru Muși părăsește CSM Roman?, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiBucuria clujencelor la final a fost imensă, multe dintre jucătoare plângând de bucurie. Universitatea, câștigând la Roman, a evitat meciul de baraj, rămânând în Liga Florilor.

Dumitru Muși părăsește CSM Roman?, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiAntrenorul Muși abia a reușit să se adune și să dea o scurtă declarație: „Nu mi-am dorit să am un sfârșit de campionat ca acesta. Dar, cu niște fete nemotivate și plecate din echipă, e greu să faci rezultate. Mă abțin în privința arbitrajului care, zic eu, a influențat clar jocul. Dar asta nu scuză greșelile noastre.  Jasna, de pildă, poate să joace un meci întreg și să nu facă nimic bun pentru echipa ei? Poarta a fost goală în meciul acesta, din păcate…”

Dumitru Muși părăsește CSM Roman?, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiSurse din jurul echipei sugerează că „e  bine că nu a ajuns Clujul liberalului Boc la baraj”…

Dumitru Muși părăsește CSM Roman?, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiIar Dumitru Muși, întrebat dacă va rămâne pe banca CSM Roman și în campionatul următor a răspuns „cel mai probabil, nu”.

Articolul precedentUn bărbat a fost găsit spânzurat în Piața Dărmănești
Articolul următorL5 Concluzia după meciul Vulturul Costişa-Bravo Bodeşti: „A fost un meci frumos!”