0:00

Amical cu adversari pe măsură: Ceahlăul – Ştiinţa Miroslava: 2-0 (1-0), ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCeahlăul şi-a mai trecut în cont o victorie pe teren propriu, în amicalele disputate în această iarnă. Sâmbătă, 13 februarie, elevii lui Stefano Maccoppi au trecut cu 2-0 de Ştiinţa Miroslava, prin golurile marcate de Călin, în minutul 9 şi de Simone Napoli, în minutul 87.

Meciul a fost unul disputat, iar gazdele l-au pierdut încă după primul sfert de oră pe Călin, autorul primului gol, care a văzut cartonaşul roşu după un atac de la spate asupra unui adversar. Fiind, însă, un joc amical, pietrenii l-au introdus în teren pe Antim. Fazele de joc au alternat la ambele porţi, pietrenii fiind aproape de gol prin Bamba şi Mateiciuc, în prima repriză, pentru ca oaspeţii să rateze două mari ocazii în partea a doua a jocului, prin Chetroșanu. Amicalul jucat pe terenul sintetic al complexului sportiv municipal „Ceahlăul” s-a încheiat cu două mari ratări ale lui Seydou Bamba, folosit de italianul Maccoppi în linia ofensivă, din cauza jucătorilor indiponibili.

FORMAŢII:

Ceahlăul: Barna – Mitrofan, Napoli, Ortega, Cerra – Galan, Călin, Margină, Pintilie – Bamba şi Mateiciuc

Au mai jucat : Antim, în locul lui Călin, eliminat în minutul 15, Copoţ-Barb, Amariei şi Hebriştean

Ştiinţa Miroslava: Ionescu – Odagieru, Ilie, Strungariu, Panţiru – Iordache, Izmană, loghin, Ghiarasim – Sasu şi Maxim

Au mai jucat: Ciortan, Chetrosanu, Roşca, Ciopraga, Bârlădeanu, Talpan şi Simion.

Mihai STOIAN

Articolul precedentUn pas spre cupele europene: HCM ROMAN – CSM PLOIEŞTI: 31-24 (19-13)