Etichetă: Liga a II-a
L2 Rezultatele etapei a XV-a * Clasament
CLASAMENT
1.
CS MIOVENI
15
8
6
1
27-10
30
2.
UT Arad
12
9
2
1
33-8
29
3.
Turris-Oltul Turnu Măgurele
14
8
2
4
25-12
26
4.
Petrolul Ploieşti
13
7
3
3
15-11
24
5.
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
15
7
3
5
19-17
24
6.
Gloria Buzău
14
7
2
5
23-14
23
7.
Metaloglobus Bucureşti
15
6
5
4
18-13
23
8.
Farul Constanța
15
6
4
5
15-14
22
9.
Rapid Bucureşti
13
6
3
4
16-13
21
10.
Campionii Fotbal Club Argeş
14
6
3
5
19-18
21
11.
Ripensia Timișoara
15
5
5
5
21-22
20
12.
Dunărea Călăraşi
14
5
4
5
19-20
19
13.
Csikszereda Miercurea Ciuc
14
5
4
5
13-16
19
14.
Concordia Chiajna
14
5
4
5
12-17
19
15.
Universitatea Cluj
13
4
4
5
18-15
16
16.
CSM Reșița
14
4
3
7
17-23
15
17.
Politehnica Timișoara
14
3
5
6
12-10
14
18.
Sportul...
L2 Etapa a XIV-a * Rezultate * Clasament
Partida Turris-Oltul Turnu Măgurele-Petrolul Ploieşti a fost amânată pentru data de 20 noiembrie.
CLASAMENT
1
CS MIOVENI
14
7
6
1
23-10
27
2
UT Arad
11
8
2
1
31-8
26
3
Turris-Oltul Turnu Măgurele
13
8
2
3
25-11
26
4
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
14
7
3
4
19-15
24
5
Metaloglobus Bucureşti
14
6
4
4
18-13
22
6
Farul Constanța
14
6
4
4
15-12
22
7
Rapid Bucureşti
12
6
3
3
14-10
21
8
Petrolul Ploieşti
12
6
3
3
14-11
21
9
Gloria...
L2 Rezultatele etapei a XIII-a * Clasament
CLASAMENT
1
CS MIOVENI
13
7
6
0
23-8
27
2
Turris-Oltul Turnu Măgurele
13
8
2
3
25-11
26
3
UT Arad
10
7
2
1
28-6
23
4
Metaloglobus Bucureşti
13
6
4
3
18-12
22
5
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
13
6
3
4
18-15
21
6
Petrolul Ploieşti
12
6
3
3
14-11
21
7
Gloria Buzău
12
6
2
4
20-11
20
8
Rapid Bucureşti
11
6
2
3
14-10
20
9
Farul Constanța
13
5
4
4
13-12
19
10
Campionii Fotbal Club Argeş
12
5
2
5
16-17
17
11
Ripensia Timișoara
13
4
4
5
19-21
16
12
Csikszereda Miercurea Ciuc
12
4
4
4
12-15
16
13
Concordia Chiajna
12
4
4
4
10-15
16
14
Dunărea Călăraşi
12
4
3
5
16-18
15
15
CSM Reșița
12
4
3
5
14-18
15
16
Politehnica Timișoara
12
3
4
5
11-8
13
17
Universitatea Cluj
12
3
4
5
17-15
13
18
Pandurii...
L2 REZULTATE ETAPA A XII-A * CLASAMENT * PROGRAM ETAPA A XIII-A
Sâmbătă, duminică şi luni (19-21 octombrie) au loc partidele rundei a XIII-a în cadrul Ligii a II-a. Programul este următorul:
În etapa precedentă s-au înregistrat...
L2 ETAPA A XI-A * REZULTATE * CLASAMENT
CLASAMENT
1.
Turris-Oltul Turnu Măgurele
11
8
1
2
22-7
25
2.
CS Mioveni
11
6
5
0
19-5
23
3.
UT Arad
8
6
1
1
26-5
19
4.
Gloria Buzău
10
6
1
3
19-9
19
5.
Metaloglobus Bucureşti
11
5
3
3
16-11
18
6.
Petrolul Ploieşti
10
5
3
2
11-10
18
7.
Rapid Bucureşti
9
5
2
2
13-9
17
8.
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
11
5
2
4
16-14
17
9.
Campionii Fotbal Club Argeş
10
5
1
4
13-13
16
10.
Farul Constanţa
11
4
3
4
8-8
15
11.
Concordia Chiajna
10
3
4
3
9-12
13
12.
Politehnica Timișoara
10
3
3
4
10-6
12
13.
Universitatea Cluj
10
3
3
4
13-10
12
14.
Dunărea Călăraşi
10
3
3
4
13-15
12
15.
CSM Reșița
10
3
3
4
12-16
12
16.
Ripensia Timișoara
11
3
3
5
12-19
12
17.
Csikszereda Miercurea Ciuc
10
2
4
4
10-15
10
18.
Pandurii...
L2 REZULTATELE ETAPEI A X-A * PROGRAMUL ETAPEI A XI-A * CLASAMENT
Rezultatele etapei a X-a din cadrul Ligii a II-a:
CLASAMENT
1.
Turris-Oltul Turnu Măgurele
10
8
1
1
22-6
25
2.
CS Mioveni
10
5
5
0
14-5
20
3.
UT Arad
8
6
1
1
26-5
19
4.
Gloria Buzău
10
6
1
3
19-9
19
5.
Rapid Bucureşti
9
5
2
2
13-9
17
6.
Campionii Fotbal Club Argeş
10
5
1
4
13-13
16
7.
Metaloglobus Bucureşti
10
4
3
3
15-11
15
8.
Farul Constanța
10
4
3
3
7-6
15
9.
Petrolul Ploieşti
9
4
3
2
8-10
15
10.
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
10
4
2
4
14-13
14
11.
Concordia...
L2 PROGRAMUL ETAPEI A X-A * CLASAMENT
Astăzi, 5 octombrie, au loc primele meciuri din cadrul rundei a zecea a Ligii a II-a. Programul este următorul:
CLASAMENT
1
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
9
7
1
1
20-5
22
2
UT Arad
8
6
1
1
26-5
19
3
Gloria Buzău
9
6
1
2
18-7
19
4
CS Mioveni
9
4
5
0
11-5
17
5
Rapid...
L2 ETAPA A IX-A * REZULTATE COMPLETE * CLASAMENT
CLASAMENT
1
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
9
7
1
1
20-5
22
2
UT Arad
8
6
1
1
26-5
19
3
Gloria Buzău
9
6
1
2
18-7
19
4
CS Mioveni
9
4
5
0
11-5
17
5
Rapid Bucureşti
9
5
2
2
13-9
17
6
Campionii Fotbal Club Argeş
9
5
1
3
13-10
16
7
Metaloglobus Bucureşti
9
4
2
3
14-10
14
8
CSM Reșița
9
3
3
3
11-9
12
9
Farul Constanța
9
3
3
3
6-6
12
10
Concordia Chiajna
9
3
3
3
8-11
12
11
Petrolul Ploieşti
8
3
3
2
7-10
12
12
Ripensia Timișoara
9
3
2
4
11-13
11
13
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
9
3
2
4
7-12
11
14
Universitatea Cluj
8
3
1
4
11-8
10
15
Politehnica Timișoara
9
2
3
4
7-6
9
16
Csikszereda Miercurea Ciuc
8
2
3
3
8-10
9
17
Dunărea Călăraşi
9
2
3
4
10-13
9
18
Daco-Getica...
L2 FUTSAL Pietrenii au câştigat la Fortius Buzău şi sunt lideri
Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ continuă parcursul pozitiv din Seria I a Ligii a II-a. Pietrenii au învins sâmbătă, 28 septembrie, în deplasare, formaţia Fortius...
L2 FUTSAL Fortius Buzău-Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ (28.09; 17:30)
Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ joacă astăzi, 28 septembrie, de la ora 17:30, în deplasare, cu Fortius Buzău. Partida contează pentru etapa a doua a...
L2 ETAPA A VIII-A * REZULTATE * CLASAMENT
Rezultatele etapei a VIII-a în cadrul Ligii a II-a:CLASAMENT
1
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
8
7
1
0
18-2
22
2
UT Arad
7
5
1
1
20-5
16
3
Gloria Buzău
8
5
1
2
16-6
16
4
CS Mioveni
8
4
4
0
11-5
16
5
Rapid Bucureşti
8
5
1
2
13-9
16
6
Metaloglobus Bucureşti
8
4
1
3
14-10
13
7
Campionii Fotbal Club Argeş
8
4
1
3
10-8
13
8
Farul Constanța
8
3
3
2
5-4
12
9
Concordia Chiajna
8
3
3
2
7-9
12
10
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
8
3
2
3
6-8
11
11
Petrolul...
Debut în forţă pentru Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ în noul sezon
Jucătorii formaţiei Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ au debutat în forţă în noul sezon de Liga a II-a. În partida disputată sâmbătă, 21 septembrie, la...
L2 PROGRAMUL ETAPEI A VIII-A
În acest week-end, se derulează etapa a VIII-a în cadrul Ligii a II-a. Programul complet al rundei:
În fruntea clasamentului se menţine Turris-Oltul Turnu Măgurele,...
Echipament nou pentru Futsal Ceahlăul în sezonul 2019/2020
Futsal Ceahlăul Piatra Neamţ va debuta în noul sezon sâmbătă, 21 septembrie. În prima etapă a Ligii a II-a, pietrenii vor primi vizita formaţiei...
L2 ETAPA A VII-A * REZULTATE * CLASAMENT
CLASAMENT
1.
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
7
6
1
0
16-2
19
2.
Gloria Buzău
7
5
1
1
14-3
16
3.
CS Mioveni
7
4
3
0
10-4
15
4.
UT Arad
6
4
1
1
15-3
13
5.
Rapid Bucureşti
7
4
1
2
10-7
13
6.
Campionii Fotbal Club Argeş
7
4
0
3
9-7
12
7.
Petrolul Ploieşti
6
3
2
1
7-6
11
8.
Viitorul Pandurii Târgu Jiu
7
3
2
2
6-6
11
9.
Concordia Chiajna
7
3
2
2
6-8
11
10.
Metaloglobus Bucureşti
7
3
1
3
11-8
10
11.
Farul Constanța
7
2
3
2
4-4
9
12.
CSM Reșița
7
2
2
3
9-8
8
13.
Dunărea Călăraşi
7
2
2
3
8-11
8
14.
Ripensia Timișoara
7
2
2
3
8-11
8
15.
Daco-Getica Bucureşti
7
2
0
5
2-10
6
16.
Politehnica Timișoara
7
1
2
4
3-5
5
17.
Csikszereda Miercurea Ciuc
6
1
2
3
6-9
5
18.
Pandurii...