ACTUALIZARE: CSM Râmnicu Vâlcea – Foresta Suceava 0-2; Juventus Bucureşti – Academica Clinceni 3-0; Olimpia Satu Mare – Sepsi Sf. Gheorghe 3-0; Dunărea Călăraşi – CS Afumaţi 1-0; Unirea Tărlugeni – Luceafărul Oradea 0-1; UTA – Şoimii Pâncota 6-0; CS Baloteşti – CS Mioveni 1-1; ACS Berceni – Metalul Reşiţa 1-2; Politehnica Timişoara – FC Braşov 1-1; Chindia Târgovişte – Dacia Unirea Brăila 2-0.

CLASAMENT

1.Chindia Târgovişte (*) 18
2.Juventus Bucureşti (*) 16
3.FC Braşov 15
4.Foresta Suceava 15
5.UTA 14
6.Olimpia Satu Mare 13
7.Dacia Unirea Brăila 13
8.CS Mioveni 12
9.Sepsi Sf. Gheorghe 11
10.Dunărea Călăraşi 11
11.CS Afumaţi 10
12.Unirea Tărlungeni 10
13.FC Academica Clinceni 9
14.Luceafărul Oradea 7
15.CS Baloteşti 6
16.CSM Râmnicu Vâlcea (**) 6
17.Metalul Reşiţa (**) 6
18.Politehnica Timişoara (**) 5
19.ACS Berceni (**) 0
20.Şoimii Pâncota (**) 0

(*) promovează în Liga I

(**) retrogradează în Liga a III-a

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Facebook)

******

suceava-foresta-11ŞTIRE INIŢIALĂ: Foresta Suceava a reuşit să obţină a cincea victorie consecutivă în Liga a II-a şi a urcat pe locul al III-lea al clasamentului. Sâmbătă, 17 septembrie, sucevenii au învins, în deplasare, pe CSM Râmnicu Vâlcea, cu scorul de 2-0 (0-0). A marcat: Dumitriu (66 şi 90). Etapa a început vineri, 16 septembrie, cu partida Juventus Bucureşti – Academica Clinceni 3-0.

În celelalte meciuri de astăzi s-au consemnat rezultatele: Olimpia Satu Mare – Sepsi Sf. Gheorghe 3-0, Dunărea Călăraşi – CS Afumaţi 1-0, Unirea Tărlugeni – Luceafărul Oradea 0-1, UTA – Şoimii Pâncota 6-0, CS Baloteşti – CS Mioveni 1-1, ACS Berceni – Metalul Reşiţa 1-2. Politehnica Timişoara – FC Braşov se joacă de la ora 16:00. Duminică, 18 septembrie, se dispută partida Chindia Târgovişte – Dacia Unirea Brăila.

CLASAMENT

1.Juventus Bucureşti (*)16
2.Chindia Târgovişte (*)15
3.Foresta Suceava15
4.UTA14
5.FC Braşov14
6.Olimpia Satu Mare13
7.Dacia Unirea Brăila13
8.CS Mioveni12
9.Sepsi Sf. Gheorghe11
10.Dunărea Călăraşi11
11.CS Afumaţi10
12.Unirea Tărlungeni10
13.Academica Clinceni9
14.Luceafărul Oradea7
15.CS Baloteşti6
16.CSM Rm. Vâlcea (**)6
17.Metalul Reşiţa (**)6
18.Poli Timişoara (**)4
19.ACS Berceni (**)0
20.Şoimii Pâncota (**)0

(*) promovează în Liga I

(**) retrogradează în Liga a III-a

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Facebook)