Moarte suspectă la Pipirig

Moarte suspectă la PipirigLocalitatea Leghin din comuna Pipirig a înregistrat la finele săptămânii trecute un eveniment care a declanșat o anchetă penală. Un bărbat a decedat în timp ce se afla în pădure și încerca să doboare un arbore. Cel mai probabil, a fost surprins de o creangă masivă care a căzut peste el, suferind leziuni profunde.

Colegii au fost sesizați pe 28 octombrie, prin apel la numărul unic de urgență 112, în jurul orei 16:24. A intervenit imediat un echipaj, pe un teren accidentat, în pădure. Din păcate, cel mai probabil victima a decedat pe loc, iar colegii mei nu au mai putut face nimic, fiind declarat decesul”, a declarat Radu Roibu, purtător de cuvânt al Serviciului Județean de Ambulanță Neamț. După efectuarea necropsiei, se va stabili cu exactitate cauza decesului, până atunci fiind deschis un dosar penal pentru stabilirea condițiilor în care a avut loc tragedia.

(G.S.)

 

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora