Trei oameni în spital după ce o șoferiță nu a oprit la Stop

Trei oameni în spital după ce o șoferiță nu a oprit la StopUn accident grav a avut loc sâmbătă seară, 2 septembrie, pe Drumul Național 15, în comuna Poiana Teiului.

“Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce o femeie în vârstă de 30 de ani, din Hangu, conducea un autoturism pe DN 15, din direcția Borca spre Hangu, nu ar fi respectat semnificația indicatorului Oprire, intrând în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 68 de ani, din Poiana Teiului.

În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea a trei persoane, cu vârste cuprinse între 50 și 55 de ani, pasageri în ultimul autoturism”, a precizat inspector Ramona Ciofu, purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț.

Femeia este acum cercetată penal într-un dosar cu acuze de vătămare corporală din culpă.

A.C.

Foto ilustrativă: arhivă

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Atenție șoferi! Acțiune în sistem RELEU a Poliției pe DN2

Un week-end ocupat pentru forțele Poliției Neamț. După ce...

Absolvenții de gimnaziu intră mâine în focul Evaluării Naționale

Câteva zeci de mii de absolvenți de școli gimnaziale...

Imagini de la Tărâmul Copiilor din Piatra Neamț

Actualizare: În ciuda căldurii, sute de oameni s-au adunat...

FOTO. Iași. Ambulanță aflată în misiune, implicată într-un accident

În cursul zilei de astăzi, 21 iunie, un accident...