S-a redeschis drumul la Bistricioara

De aseară, s-a redeschis circulația pe DN 15, în zona localității Bistricioara, comuna Ceahlău, județul Neamț, anunță Direcția Regională Drumuri și Poduri Iași.

S-a redeschis drumul la Bistricioara S-a redeschis drumul la Bistricioara

Se poate circula cu toate categoriile de autovehicule, în ambele sensuri.

DRDP Iași precizează că, în continuare, se acționează în toate zonele afectate de ploile și, mai ales, inundațiile de la sfârșitul săptămânii trecute, ”pentru a asigura desfășurarea traficului rutier în condiții de siguranță”. ”Facem apel la conducătorii auto să circule prudent, să adapteze viteza la condițiile din trafic și să se informeze în prealabil cu privire la condițiile de trafic din zonele tranzitate”. (ZCH News)

SURSA: DRDP Iași

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

VIDEO-FOTO. Accident pe centura municipiului Piatra Neamț

Un accident s-a petrecut în această seară, 12 iunie,...

Piatra-Neamț. Sunt așteptate să depună cereri cuplurile ce împlinesc 50 de ani!

Cuplurile care împlinesc 50 de ani, inclusiv până în...

Meta se confruntă cu probleme: Facebook și Instagram sunt indisponibile pentru utilizatori

Două dintre cele mai mari rețele sociale din lume,...

Regiunea Nord-Est, în centrul atenției internaționale: Congres de Medicină Tradițională Chineză la Piatra Neamț

Municipiul Piatra Neamț devine pentru două zile capitala europeană...