0:00

Sportivii Clubului de Dans Ceahlăul au obţinut rezultate excepţionale la ultimul concurs de dans sportiv din calendarul competiţional 2015, se precizează într-un comunicat de presă al clubului. Acesta s-a desfăşurat, duminică, 13 decembrie, în Bucureşti, fiind intitulat Concursul Naţional Ranking “Bucharest Grand Ball”, aflat la prima ediţie. Succint, rezultatele ar fi următoarele:

Rezultate de excepţie ale sportivilor de la Clubul de Dans Ceahlăul, ZCH NEWS - sursa ta de informații
Bianca şi David

„La categoria E 10-11 ani perechea David Bianca Gabriela (Şc. nr. 2) şi Poenaru David Codrin (Şc. nr. 3) a ocupat locul I din 20 perechi participante. Tot în Bucureşti perechea a mai obţinut locul II la «Cupa Davidans» în data de 11 octombrie. În zona Moldovei perechea a obţinut locul I la concursul «Cupa Iaşului» desfăşurată în data de 5 decembrie. Un alt loc I l-a obţinut şi în zona Sibiu în luna octombrie, «Cupa Dance Studio Sibiu- Tălmaciu». Anul acesta la “Campionatul naţional pe clase» desfăşurat la începutul lui noiembrie în Cluj Napoca, perechea David Bianca Gabriela şi Poenaru David Codrin s-a clasat în finală ocupând locul al IV – lea din 51 de perechi.

Alesia şi Codrin

La categoria E 6-9 ani perechea Paşcău Alesia (Şc. nr. 3) şi Codrin Răspopa (Şc. nr. 3) a participat şi ea la «Cupa Iaşului» din 5 decembrie unde a ocupat locul II. În zona Sibiu aceeaşi pereche a obţinut tot locul II la «Cupa Dance Studio Sibiu-Tălmaciu»desfăşurată în luna octombrie.

La concursul de la Iaşi la categoria Hobby 12-13 ani Fermuş Tătaru Ştefan (Şc. Nr. 5 Târgu Neamţ) – David Iosefina Andreea (Colegiul Tehnic Ion Creangă Târgu Neamţ) au obţinut locul III.

Anca şi Radu

La concursul «Magic of The Dance» desfăşurat la Mediaş în 25 octombrie perechea Tulbure Radu Cristian (Şc. nr. 2) – Caleap Anca Georgiana (Şc. nr. 2) a obţinut două locuri I la categoria Precompetiţional 12-15 ani 2 şi 3 dansuri. Perechea Radu – Anca a mai participat şi la «Cupa Dance Art» desfăşurată la Târgu Mureş în 14-15 noiembrie unde a obţinut, din nou, locul I la precompetiţional 2 dansuri şi locul I la 3 dansuri.

Perechea Cioca Ştefan (Şc. Nr. 2 Târgu Neamţ) şi Boghean Daria (Şc. Nr. 2 Târgu Neamţ) a debutat la «Cupa Phoenix» din data de 27 octombrie şi a obţinut locul II”

Iulia şi Cristian

La categoria Debutanţi 1 şi 2 dansuri 8-9 ani perechea Bordei Cristian (Şc. nr. 2) – Andronache Iulia (Şc. nr. 2) au obtinut două locuri III, se precizează în comunicatul citat.

„Suntem foarte mândri de copiii noştri şi de rezultatele acestora, deoarece s-a muncit foarte mult în sala de antrenament. Vreau să-i felicit pe toţi dansatorii noştri pentru rezultatele obţinute şi să le mulţumesc tuturor copiilor şi părinţilor din CDS Ceahlăul pentru încrederea, sprijinul şi susţinerea acordate” – Irina David, antrenoare.

„A fost un an cu multe rezultate foarte bune obţinute de sportivii noştri. Urmează să organizăm serbarea Clubului de dans Sportiv Ceahlăul împreună cu micuţii sportivi, şi le doresc acestora ca anul 2016 să le aducă multă sănătate, fericire, parteneri de dans şi multe, multe rezultate extraordinare” – Ioan David, antrenor. (M. CONSTANTINESCU)