0:00

Promovare istorică în Liga a III-a pentru județul Neamț: Speranţa Răuceşti a câștigat barajul cu Unirea Mircești, ZCH NEWS - sursa ta de informații
Speranta Raucesti

Speranţa Răuceşti, campioana judeţului Neamţ la finalul acestui sezon, a reuşit o promovare în premieră în Liga a III-a. În prima manşă a barajului, disputată în deplasare cu campioana judeţului Iaşi, Unirea Mirceşti, fotbaliştii nemţeni au învins cu scorul de 2-1 (1-0). Golurile formaţiei nemţene au fost marcate de Spînache (în minutul 17) şi de fostul jucător – antrenor al Cetăţii Târgu Neamţ, Daniel Zavate (în minutul 62), iar reuşita gadelor a fost semnată de Negreu (în minutul 68). Returul dintre cele doua formaţii disputat sâmbătă, 27 iunie, de la ora 17:30, pe stadionul comunal din Răuceşti, s-a închiat la egalitate, scor: 1-1. “Ar fi fost păcat să dăm cu piciorul unei munci dintr-un întreg an competiţional, etapă în care am făcut cu toţi sacrificii.“, a declarat Daniel Zavate, antrenorul – jucător al echipei Speranţa Răuceşti, cel care a înscris și golul din meciul retur.

Mihai STOIAN

Articolul precedentExclusiv: Participantele la finala Miss Globe Internațional de la Piatra Neamț. Galerie foto
Articolul următorZilele Orașului Piatra Neamț: Concurs de Miss, rochii de mireasă, costume de baie şi foc. ACTUALIZARE