0:00

Prima înfrângere pentru Futsal Ceahlăul, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiEchipa de Futsal Ceahlăul s-a poticnit pentru prima dată în acest sezon după 4 succese consecutive. Lipsiţi de serviciile a 3 titulari, Şerban (accidentat), Grigoriţă şi Dumitru (suspendaţi), pietrenii au trebuit să joace la Colţea 1920 Braşov şi fără portarul Postolache, care s-a accidentat la încălzirea dinaintea meciului. Elevii antrenorului Gabi Bucur au cedat cu 2-7, după ce la pauză au fost conduşi cu 5-1. Cele două goluri ale învinşilor au purtat semnătura lui Mocanu, care în minutul 12 a înscris după un balon recuperat de Văleanu în terenul advers şi Avram, marcator al ultimului punct al partidei.

„Este o înfrîngere dureroasă, care ne coboară pe locul secund în clasamentul Ligii a II-a”, a afirmat Cristi Vornicu, managerul echipei Futsal Ceahlăul.

Până la meciul cu echipa Colţea 1920 Braşov, pietrenii erau singurii neînvinşi în stagiunea curentă. Pe 20 noiembrie, Şerban şi compania înfruntă în propriul fief gruparea Pro-Tineret Sighişoara, ocupanta locului al şaselea în clasament cu două victorii. (Ana MOISE; FOTO: Futsal Ceahlăul Facebook)

Articolul precedentPoliția Neamț rămâne fără ambii adjuncți
Articolul următoreMAG şi Poşta Română: Puncte de livrare în Neamţ şi Regiunea de Nord-Est