0:00

Popadiuc indispensabil naţionalei U19, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Doru Popadiuc reușește să fie un titular incontestabil la naționala U 19, a României. După un gol marcat în amicalul cu Italia Lega Pro din februarie, pentru jucatorul Ceahlăului a mai aparut o situație de a se face remarcat în tricoul tricolorilor, la meciul jucat în Irlanda. După victoria cu 2-1, din amicalul cu Irlanda, disputant pe data de 4 martie, România a înfruntat joi, 6 martie, aceeasi selectionată și tot pe terenul ei. De aceasta dată, scorul a fost egal, 2-2, iar un gol al românilor a fost înscris în proprie poartă de irlandezi, după ce insistența lui Popadiuc.

Site-ul oficial al federației irlandeze a scos în evidență efortul facut de jucătorul Ceahlăului la faza marcării autogolului. Doru Popadiuc a ”bifat” în aceste două meciuri aproximativ 90 de minute, intrând în joc, în minutul 60, în primul duel și ieșind cam prin acelasi minut în cel de-al doilea joc, pe care l-a început ca titular. (C.S.)