Mașină incendiată ”profesionist” la Dulcești

Mașină incendiată ”profesionist” la DulceștiUn autoturism, incendiat ”profesionist” a ars în totalitate, în noaptea de 15 spre 16 ianuarie, în curtea proprietarului, din satul Cîrlig, comuna Dulcești. Mașina era parcată în fața locuinței și, după ora 2 noaptea, a început să ”lumineze”. Pompierii nu au mai avut ce salva. Au stabilit, în schimb, că autoturismul, care a ars cu tot cu documentele din interior, a fost incendiat. Urmează ca polițiștii să stabilească cine i-a dat foc. În cauză a fost deschis un dosar penal pentru distrugere. Autoturismul, marca Audi, era fabricat în 2004 și valora cam 2500 de euro.

C.M.

 

 

Autor:

Ultima ora

Uniformele ar putea deveni obligatorii în școli

Un proiect legislativ inițiat de parlamentari PSD propune ca...

Finanțări europene pentru cultivatorii români de porumb și floarea soarelui afectați de secetă

Uniunea Europeană acordă ajutoare financiare pentru fermierii afectați de...