0:00

LPS Piatra Neamţ, învinsă acasă de CSSM Bacău, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Handbaliştii divizionarei A LPS Piatra Neamţ n-au reuşit mare lucru în derby-ul Moldovei disputat acasă cu CSSM Bacău. Jucătorii pregătiţi de prof. Stelian Bursuc au fost întrecuţi cu o diferenţă destul de mare, de 9 goluri, 37-28. La pauză, echipa locală a fost condusă cu 19-13. Meciul a contat pentru etapa a treia a Seriei A. Astfel, băcăuanii prof. Gabriel Armanu şi-au trecut în cont prima victorie în actualul sezon, în vreme ce gazdele au bifat a doua înfrângere stagională. Partida a fost echilibrată doar în primul sfert de oră, după care jucătorii din judeţul vecin au pus stăpânire pe meci şi au câştigat într-o manieră clară. În clasamentul seriei A, echipa LPS este antepenultima fără niciun punct. Pietrenii pot obţine prima victorie în runda următoare, programată pe 8 octombrie, când vor juca în deplasare la penultima clasată, CSM Botoşani. (Ana MOISE)

Articolul precedentCaravana SMURD la Neamţ * Vezi unde şi cu ce te ajută!
Articolul următorTSD Neamț susține „Petiția pentru ieftinirea medicamentelor cu 35% de la 1 noiembrie”