0:00

Vremea nefavorabilă a creat probleme în Liga a III-a, etapa fiind programată totuşi în ciuda capriciilor naturii. Atletico Vaslui a ajuns la meciul de la Aerostar Bacău cu 25 de minute întârziere, moment în care arbitrul fluierase deja de 10 minute finalul partidei. Reprezentanţii echipei vasluiene au invocat că au fost opriţi pe drum de două echipaje de poliţie. Dacă FRF nu reprogramează meciul, Atletico Vaslui riscă excluderea din campionat, deoarece este la a doua abatere.

LIGA A III-A: Necazuri de la zăpadă! CSM Roman a stat!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiO altă situaţie deosebită a fost la meciul Sporting Lieşti – Ştiinţa Miroslava. Meciul ce ar fi trebuit să se joace sâmbătă, 22 aprilie, a fost amânat cu o zi, pentru că gazdele nu au putut îndepărta toată zăpada de pe suprafaţa de joc.

S-au jucat totuşi partidele: SC Bacău-Olimpia Râmnicu Sărat 1-0, Olimpic Cetate Râşnov-CSM Paşcani 2-1, Sportul Chiscani-AFC Hărman 1-2, Metalosport Galaţi- Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1 şi Avântul Valea Mărului-AFC Odorheiu Secuiesc 0-0. CSM Roman a stat.