0:00

LIGA A III-A: Ceahlăul II a învins la Cetatea!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCeahlăul II Piatra Neamţ a reuşit prima victorie din actualul campionat al seriei I din Liga a III-a, în deplasare, la Cetatea Târgu Neamţ, cu 3-1 (2-0). La pauză, elevii lui CostelEnache au condus cu 2-0 prin punctele marcate de Ţepeş, în minutul 5, din penalty şi Samson, în minutul 32. După pauză, gazdele au redus din diferenţă prin Miron în minutul 70, dar Drăghiceanu a stabilit scorul final, 3-1, din penalty. În urma acestei înfrângeri, Cetatea Târgu Neamţ rămâne pe locul 4, cu 30 de puncte, în timp ce Ceahlăul II este pe locul 12, cu 6 puncte, la 4 puncte de FC Zagon.

Petrotub Roman a avut etapă liberă.

Seria I este condusă în continuare de Ştiinţa Miroslava care a învins cu 3-1 în disputa cu  AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, urmată în clasament de Bucovina Pojorâta, cu 39 de puncte, echipă care a fost învinsă de Aerostar Bacău cu 3-2, după un meci cu răsturnări spectaculoase de scor, toate cele cinci goluri fiind marcate în prima repriză. (Mihai STOIAN)

Articolul precedentÎn Bicaz, se pregătește demolarea unei „amintiri”