0:00

Ceahlăul Piatra Neamţ a reuşit să smulgă un egal, în urmă cu câteva ore, pe terenul rivalei, Oţelul Galaţi. Meciul a contat pentru etapa a XI-a a Ligii a II-a, Seria I. Gălăţenii au dominat meciul, au avut şi ceva ocazii, dar Barna a făcut minuni în poartă.

LIGA A II-A: Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ 0 – 0, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiOţelul Galaţi putea obţine victoria în minutul 57, când a avut o bară: pătrundere pe partea dreapta şi o pasă în centrul careului pentru Stănescu, care vine din spate şi trage plasat în bara din stânga lui Barna.

LIGA A II-A: Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ 0 – 0, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiŞi Ceahlăul a avut o bară, în minutele de prelungire, fiind la un pas de a tranşa disputa: Ştefănescu a scăpat pe contraatac în dreapta, a centrat în faţa porţii, acolo de unde Căruţă, talonat de doi gălăţeni, a reluat din alunecare în bara din stânga lui Grecu.

În celelalte partide ale etapei, disputate sâmbătă, s-au înregistrat rezultatele: Gloria Buzău – CS Baloteşti 1 – 0, ACS Berceni – Farul Constanţa 1 – 0, Bucovina Pojorâta – Academica Clinceni 3 – 4, Dacia Unirea Brăila – Dunărea Călăraşi 1 – 1 şi SC Bacău – Rapid Bucureşti 0 – 3. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: liga2.prosport.ro)