0:00

ACTUALIZARE FC Ceahlăul – SC Bacău 2 – 3! REZULTATE COMPLETE CLASAMENT, ZCH NEWS - sursa ta de informații
Eurogolul lui Chitoşcă nu a fost suficient

Dând dovadă de generozitate excesivă faţă de echipele colege de serie, Ceahlăul Piatra Neamţ a mai pierdut un meci în Liga a II-a. Nemţenii au trebuit să se declare învinşi, scor 2 – 3, în partida disputată, astăzi, 24 octombrie, pe teren propriu, contra formaţiei SC Bacău. La pauză, jucătorii din Bacău conduceau cu 2 – 0.

Au marcat Chitoşcă (75) şi Stana (75 – 11 m), respectiv Burcă (9), Adăscăliţei (29) şi Vraciu (89). În prima repriză, nemţenii au avut o singură ocazie, în minutul 45, Popadiuc fiind blocat în centrul careului în momentul şutului. Se mai remarcă golul lui Chitoşcă, şut de excepţie, la vinclu, de la 22 de metri.

În celelalte partide s-au consemnat rezultatele: Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila 5 – 1, Dunărea Călăraşi – Gloria Buzău 8 – 0 şi CS Baloteşti – ACS Berceni 1 – 1 şi Farul Constanţa – Oţelul Galaţi 1 – 0. Luni, 26 octombrie, de la ora 18:00, are loc derby-ul etapei: Rapid Bucureşti – Rapid CFR Suceava. (M. CONSTANTINESCU)