L5A Fruntaşele sunt de neoprit

Astăzi, 27 aprilie, au avut loc partidele etapei a XIV-a în cadrul Seriei A a Ligii a V-a. S-au înregistrat următoarele rezultate: Zorile Urecheni-Bravo Bodeşti 1-1 (1-0), Vulturul Costişa-Stejarul Ţibucani 4-2 (2-1), ASF Girov-Ozana Timişeşti 0-4 (0-3), Voinţa Dochia-AS Grumăzeşti 2-0 (1-0) şi Viitorul Podoleni-Flacăra Brusturi 3-1 (1-1).

CLASAMENT

1BRAVO BODEŞTI (*)141130522236
2VULTURUL COSTIŞA (*)141031502133
3Ozana Timişeşti14824421926
4Voinţa Dochia14806463224
5Zorile Urecheni14635333321
6Stejarul Ţibucani14617353619
7Flacăra Brusturi14428304714
8Viitorul Podoleni14428294814
9ASF Girov14248264310
10AS Grumăzeşti14021212542

(*) se califică pentru play-off

Etapa a XV-a programează duminică, 5 mai, meciurile: Flacăra Brusturi-Bravo Bodeşti, AS Grumăzeşti-Vulturul Costişa, Ozana Timişeşti-Viitorul Podoleni, Voinţa Dochia-Zorile Urecheni, Stejarul Ţibucani-ASF Girov. (M. CONSTANTINESCU)

Autor:

Vlad Bălănescu
Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora