pietricica turism

Astăzi, 27 aprilie, au avut loc partidele etapei a XIV-a în cadrul Seriei A a Ligii a V-a. S-au înregistrat următoarele rezultate: Zorile Urecheni-Bravo Bodeşti 1-1 (1-0), Vulturul Costişa-Stejarul Ţibucani 4-2 (2-1), ASF Girov-Ozana Timişeşti 0-4 (0-3), Voinţa Dochia-AS Grumăzeşti 2-0 (1-0) şi Viitorul Podoleni-Flacăra Brusturi 3-1 (1-1).

CLASAMENT

1BRAVO BODEŞTI (*)141130522236
2VULTURUL COSTIŞA (*)141031502133
3Ozana Timişeşti14824421926
4Voinţa Dochia14806463224
5Zorile Urecheni14635333321
6Stejarul Ţibucani14617353619
7Flacăra Brusturi14428304714
8Viitorul Podoleni14428294814
9ASF Girov14248264310
10AS Grumăzeşti14021212542

(*) se califică pentru play-off

Etapa a XV-a programează duminică, 5 mai, meciurile: Flacăra Brusturi-Bravo Bodeşti, AS Grumăzeşti-Vulturul Costişa, Ozana Timişeşti-Viitorul Podoleni, Voinţa Dochia-Zorile Urecheni, Stejarul Ţibucani-ASF Girov. (M. CONSTANTINESCU)