pietricica turism
heidelbergcement

Astăzi, 27 aprilie, a avut loc etapa a XVII-a a Ligii a IV-a. Meciul cel mai disputat al rundei, cel dintre Victoria Horia şi Bradu Borca, s-a dovedit a fi şi cel mai tensionat. Partida s-a întrerupt înainte de ultimul fluier al arbitrului (minutul 90+3), moment în care gazdele conduceau cu scorul de 2-1 (1-1), golurile fiind marcate de Tulbure (2)/Moisi. În acest caz, va urma o decizie a Comisiei de Disciplină a AJF Neamţ.

În celelalte două meciuri ale rundei, oaspeţii, calificaţi deja în play-off, au înscris multe goluri: Moldova Cordun-Speranţa Răuceşti 0-10 (0-5) – Ciocoiu (3), Matei (2), Hurdubei (3), Doltea, Cucoş şi Energia Pângăraţi-Ozana Târgu Neamţ 0-9 (0-6) – Ignea (4), Ciubotaru (2), Creţu (2), Huţanu.

CLASAMENT

1BRADU BORCA (*)161231802839
2Speranţa Răuceşti (*)171223712238
3Ozana Târgu Neamţ (*)16943432131
4Victoria Horia (*)16637403721
5Moldova Cordun174013376812
6Energia Pângăraţi160016121070

(*) se califică pentru play-off

Etapa a XVIII-a programează duminică, 5 mai, meciurile: Bradu Borca-Energia Pângăraţi, Speranţa Răuceşti-Victoria Horia şi Ozana Târgu Neamţ-Moldova Cordun. (M. CONSTANTINESCU)

aleho