0:00

Astăzi, 27 aprilie, a avut loc etapa a XVII-a a Ligii a IV-a. Meciul cel mai disputat al rundei, cel dintre Victoria Horia şi Bradu Borca, s-a dovedit a fi şi cel mai tensionat. Partida s-a întrerupt înainte de ultimul fluier al arbitrului (minutul 90+3), moment în care gazdele conduceau cu scorul de 2-1 (1-1), golurile fiind marcate de Tulbure (2)/Moisi. În acest caz, va urma o decizie a Comisiei de Disciplină a AJF Neamţ.

L4 Victoria Horia-Bradu Borca 2-1 (1-1), meci întrerupt în minutul 90+3!, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiÎn celelalte două meciuri ale rundei, oaspeţii, calificaţi deja în play-off, au înscris multe goluri: Moldova Cordun-Speranţa Răuceşti 0-10 (0-5) – Ciocoiu (3), Matei (2), Hurdubei (3), Doltea, Cucoş şi Energia Pângăraţi-Ozana Târgu Neamţ 0-9 (0-6) – Ignea (4), Ciubotaru (2), Creţu (2), Huţanu.