pietricica turism

Astăzi, 27 aprilie, s-au derulat meciurile etapei a XI-a în Seria B a Ligii a V-a. Înfrângerile neaşteptate, pe propriul teren, ale echipelor din Bozieni şi Stăniţa, complică lupta pentru al doilea loc calificant în play-off: Voinţa Bozieni-AS WST Oniceni 1-3 (1-2) şi Stejarul Stăniţa-Unirea Tămăşeni 0-1 (0-1). Patru echipe au şanse la calificare (locurile 2-5), iar matematic chiar şi AS WST Oniceni poate spera.

De înfrângerea adversarelor directe a profitat Arsenal Văleni, care a urcat pe locul al doilea, în timp ce lidera continuă parcursul de regularitate: Siretul Doljeşti-Voinţa Valea Ursului 1-5 (0-2) şi Moldova II Cordun-Arsenal Văleni 1-6 (1-2).

CLASAMENT

1VOINŢA VALEA URSULUI (*)11911581428
2ARSENAL VĂLENI (*)11533321918
3Voinţa Bozieni11524252417
4Unirea Tămăşeni11524243817
5Stejarul Stăniţa11515273016
6AS WST Oniceni11416313513
7Siretul Doljeşti11407233312
8Moldova II Cordun1112811385

(*) se califică pentru play-off

Etapa a XII-a programează duminică, 5 mai, meciurile: Voinţa Valea Ursului-Voinţa Bozieni, Arsenal Văleni-Stejarul Stăniţa, Unirea Tămăşeni-Siretul Doljeşti şi AS WST Oniceni-Moldova II Cordun. (M. CONSTANTINESCU)