pietricica turism

Duminică, 13 octombrie, au avut loc partidele etapei a şaptea în cadrul Seriei B a Ligii a IV-a. Fruntaşele clasamentului rămân neînvinse şi cu o săptămână înaintea derby-ului de la Horia, de pe 20 octombrie: Moldova Cordun-Unirea Trifeşti 8-0 (5-0) şi Cetatea Gâdinţi-Victoria Horia 1-8 (1-2).

Alte rezultate: Voinţa Valea Ursului-Voinţa Ion Creangă 3-0 (0-0), Vulturul Costişa-Voinţa Bozieni 2-3 (1-1), Siretul Doljeşti-WST Oniceni 1-1 (1-1) şi Moldova Pildeşti-Stejarul Stăniţa 1-5 (1-3).

CLASAMENT

1MOLDOVA CORDUN770055521
2Victoria Horia770035721
3Voinţa Valea Ursului760122618
4Voinţa Bozieni7403192312
5Vulturul Costişa7313131610
6Voinţa Ion Creangă7313111510
7Stejarul Stăniţa730415189
8WST Oniceni721416217
9Siretul Doljeşti71338166
10Cetatea Gâdinţi711514324
11Unirea Trifeşti71067273
12Moldova Pildeşti70169381

(M. CONSTANTINESCU)