pietricica turism

Astăzi, 13 octombrie, au avut loc meciurile etapei a şaptea în cadrul Seriei A a Ligii a IV-a. Bradu Borca s-a impus cu scorul de 3-1 (1-1) în derby-ul cu Speranţa Răuceşti. Au marcat: Gorea, Pisică, Ciobanu/Matei. Fotografii de la acest meci:

La încheierea partidei, Marius Onofraş (Bradu Borca) şi Gabriel Coşa (Speranţa Răuceşti) au avut amabilitatea de a acorda scurte interviuri reporterului ZCH NEWS:

Publicată de Marcel Constantinescu pe Duminică, 13 octombrie 2019

Publicată de Marcel Constantinescu pe Duminică, 13 octombrie 2019

Alte rezultate din etapa de astăzi: Bravo Bodeşti-Zorile Urecheni 5-1 (1-1), Voinţa Dochia-Ozana Timişeşti 1-4 (1-3), AS Grumăzeşti-Energia Pângăraţi 4-0 (3-0), Viitorul Podoleni-Stejarul Ţibucani 2-1 (2-0) şi ASF Girov-Flacăra Brusturi 0-1 (0-0).

CLASAMENT

1BRADU BORCA770040421
2Speranţa Răuceşti760127618
3Bravo Bodeşti7511231116
4Ozana Timişeşti7412251313
5Zorile Urecheni730419219
6Flacăra Brusturi730419249
7Energia Pângăraţi723214209
8AS Grumăzeşti730410229
9Stejarul Ţibucani722312128
10Viitorul Podoleni720513286
11ASF Girov71158224
12Voinţa Dochia70072290

(M. CONSTANTINESCU)