0:00

Lucrurile par a se fi liniştit la formaţia Bradu Borca, după o scurtă perioadă de incertitudine. Echipa de pe Valea Muntelui a disputat duminică, 19 august, un meci amical împotriva Victoriei Horia, cu prilejul inaugurării noului teren al formaţiei din zona Roman.

L4 S-au liniştit apele la Bradu Borca * Florin Pintilii rămâne antrenor * Amical cu Victoria Horia, ZCH NEWS - sursa ta de informații„Am jucat două reprize a 30 de minute. Meciul s-a încheiat 0-0. A fost mai mult o partidă festivă, pentru că Victoria Horia şi-a inaugurat noul teren. Am folosit mai mult fotbalişti aflaţi în probe, fără piesele grele. Miercuri jucăm un nou amical la Huşi”, a declarat Florin Pintilii, antrenorul formaţiei Bradu Borca, care, din păcate, în urmă cu câteva zile, a suferit o accidentare foarte gravă – fractură. (M. CONSTANTINESCU)