0:00

Cimentul Bicaz a învins Bradu Borca în partida de gală a primei runde a returului Ligii a IV-a şi a urcat pe locul 3 în clasament. Pe stadionul din Bicaz s-a consemnat scorul de 3-2 (1-0). Au marcat: Apreutesei (2) şi Bălăjel, respectiv Stroia şi Dumitru.

L4: Cimentul-Bradu 3-2 * Pintilii: „Îmi asum o primă repriză fricoasă!”, ZCH NEWS - sursa ta de informații„Îmi asum o primă repriză fricoasă, care ne-a costat destul de mult, o repriză în care Bicazul a dominat fără a lăsa spaţii care să ne permită prea multe, deși nici ei nu au pus probleme serioase. Au înscris pe fondul unei presiuni mai accentuate şi asta ne-a obligat să ne deschidem mult în repriza a doua. Repriză în care jocul a fost mai spectaculos, așa cum probabil își doreau și spectatorii prezenţi la stadion, cu ocazii mari de ambele părți! De data aceasta Cimentul a avut câștig de cauză fiind mult mai pragmatică în spatele avantajului permanent de pe tabelă! Îl felicit pe dl. profesor Luca pentru tot ce face la Bicaz și mai ales pentru strategia abordată în acest meci, câștigat pe drept, şi îi urez succes pe mai departe!”, a declarat Florin Pintilii, tehnicianul formaţiei Bradu Borca.

Opinia antrenorului Cristian Luca (Cimentul Bicaz) – AICI.

În celelalte partide ale rundei s-au consemnat rezultatele: Speranţa Răuceşti-Steel-Man Târgu-Neamţ 4-0 (1-0), Moldova Cordun-CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-6 (0-3) şi Voinţa Ion Creangă-Victoria Horia 5-2 (3-1).

9 Zimbrul Vânători Neamţ 16 0 0 16 8-51 0 -24

Duminică, 25 martie, în etapa a doua a returului, vor avea loc partidele: Bradu Borca-Speranţa Răuceşti, Cimentul Bicaz-Voinţa Ion Creangă, CSM Ceahlăul Piatra Neamţ-Steel-Man Târgu Neamţ şi  Victoria Horia-Moldova Cordun. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Bradu Borca Facebook)

Articolul precedentCondiţii de iarnă pe drumurile din Neamţ * Noapte capricioasă în toată Moldova