0:00

Politehnica Iaşi, formaţie pregătită de nemţeanul Costel Enache, a reuşit să întoarcă rezultatul şi să obţină victoria în ultimele 18 minute ale partidei cu Unirea Slobozia. În meciul disputat sâmbătă, 6 noiembrie, în etapa a XIII-a a Ligii a II-a s-a înregistrat rezultatul Politehnica Iaşi-Unirea Slobozia 3-1 (0-1).

L2 Victorie în ultimele 18 minute de joc pentru Politehnica Iaşi, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiAu marcat: Gurău (72) şi Camara (80 şi 87)/Bolohan (12). În această rundă, s-au înregistrat următoarele rezultate:

L2 Victorie în ultimele 18 minute de joc pentru Politehnica Iaşi, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCLASAMENT

(*) echipă sancţionată de FRF

Etapa a XIII-a se încheie marţi, 9 noiembrie. Etapa a XIV-a programează, pe 20 noiembrie, partida Ripensia Timişoara-Politehnica Iaşi. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Politehnica Iaşi)

Articolul precedentL1 FC Botoşani câştigă la Piteşti şi încheie turul de campionat neînvinsă în deplasare