0:00

FC Botoşani a încheiat turul campionatului Ligii I, fără a pierde vreun meci în deplasare. În meciul jucat vineri, 5 noiembrie, în etapa a XV-a, s-a consemnat rezultatul Campionii Fotbal Club Argeş-FC Botoşani 0-1 (0-1), unicul gol fiind înscris de Edjouma (43).

EDJOUMA (tricou roşu, nr. 18)

Până astăzi, în runda a XV-a, s-au înregistrat următoarele rezultate:

L1 FC Botoşani câştigă la Piteşti şi încheie turul de campionat neînvinsă în deplasare, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCLASAMENT

16 Academica Clinceni 14 0 4 10 10-32 4

Etapa a XV-a se încheie luni, 8 noiembrie. Urmează două săptămâni de pauză, pentru jocurile echipei naţionale, în etapa a XVI-a, pe 20 noiembrie, fiind programat meciul FCS Bucureşti-FC Botoşani. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Campionii Fotbal Club Argeş)

Articolul precedentRomașcan cercetat penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor
Articolul următorL2 Victorie în ultimele 18 minute de joc pentru Politehnica Iaşi