L2 Politehnica Iaşi obţine a treia victorie din noul sezon

Politehnica Iaşi a învins Concordia Chiajna sâmbătă, 27 august, cu scorul de 2-1 (0-0), în etapa a patra a Ligii a II-a. Au marcat: Harrison (72 şi 90)/Cierpka (87).

L2 Politehnica Iaşi obţine a treia victorie din noul sezon
Antrenorul Niculescu şi marcatorul Harrison

În această rundă, s-au înregistrat următoarele scoruri:

L2 Politehnica Iaşi obţine a treia victorie din noul sezonCLASAMENT

1CSC 1599 ŞELIMBĂR43108-210
2Unirea Slobozia43107-210
3Politehnica Iaşi43106-210
4Unirea Dej43018-69
5Suporter Club Oţelul Galaţi42207-48
6Gloria Buzău32105-27
7Progresul Spartac Bucureşti42025-36
8CSM Slatina41216-45
9FC Braşov41212-25
10Minaur Baia Mare41213-55
11CSC Dumbrăviţa31114-44
12Concordia Chiajna41124-74
13Steaua Bucureşti31113-64
14Politehnica Timișoara41121-54
15Csikszereda Miercurea Ciuc31025-33
16Viitorul Pandurii Târgu Jiu41033-53
17Dinamo Bucureşti41034-83
18Unirea Constanţa41034-83
19Ripensia Timișoara40132-51
20Metaloglobus Bucureşti40132-61

Azi, 28 august, se joacă partida Csikszereda Miercurea Ciuc-Gloria Buzău, iar luni, 29 august se întâlnesc CSC Dumbrăviţa şi Steaua Bucureşti. În etapa a cincea, pe 2 septembrie, va avea loc meciul Steaua Bucureşti-Politehnica Iaşi. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Politehnica Iaşi)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Poate te interesează...

Mai mult

    Incendiu în comuna Tazlău – o locuință și două anexe s-au făcut scrum de la un scurtcircuit

    O familie din localitatea Tazlău a rămas fără agoniseala de-o viață în urma...

    Accident rutier în municipiul Huși – un copil a fost rănit

    Un accident de circulație soldat cu rănirea unui minor în vârstă de 8...

    98 de sancțiuni aplicate de polițiști pe DN2. Un șofer a fost prins băut la volan

    Polițiștii nemțeni au aplicat 98 de sancțiuni contravenționale în urma unei acțiuni desfășurate...

    Accident la Roman – un copil de 8 ani a ajuns la spital

    O minoră de 8 ani a fost rănită și a ajuns la spital...

    Expoziție de pictură Florin Mareș la Muzeul de Artă Roman

    Muzeul de Artă Roman găzduiește expoziția personală de pictură a artistului plastic Florin...

    FOTO&VIDEO Iași Zeci de mii de pelerini înalță rugăciuni la racla Cuvioasei Parascheva

    Pelerinajul de la Catedrala Mitropolitană Iași, acolo unde se află expuse raclele Cuvioasei...

    Piatra Neamț găzduiește Cupa României și Campionatul Național pe Echipe U20 la lupte

    Competițiile de lupte au început vineri, 9 octombrie, la Sala Polivalentă din Piatra...