Politehnica Iaşi a învins Concordia Chiajna sâmbătă, 27 august, cu scorul de 2-1 (0-0), în etapa a patra a Ligii a II-a. Au marcat: Harrison (72 şi 90)/Cierpka (87).

Antrenorul Niculescu şi marcatorul Harrison

În această rundă, s-au înregistrat următoarele scoruri:

CLASAMENT

1CSC 1599 ŞELIMBĂR43108-210
2Unirea Slobozia43107-210
3Politehnica Iaşi43106-210
4Unirea Dej43018-69
5Suporter Club Oţelul Galaţi42207-48
6Gloria Buzău32105-27
7Progresul Spartac Bucureşti42025-36
8CSM Slatina41216-45
9FC Braşov41212-25
10Minaur Baia Mare41213-55
11CSC Dumbrăviţa31114-44
12Concordia Chiajna41124-74
13Steaua Bucureşti31113-64
14Politehnica Timișoara41121-54
15Csikszereda Miercurea Ciuc31025-33
16Viitorul Pandurii Târgu Jiu41033-53
17Dinamo Bucureşti41034-83
18Unirea Constanţa41034-83
19Ripensia Timișoara40132-51
20Metaloglobus Bucureşti40132-61

Azi, 28 august, se joacă partida Csikszereda Miercurea Ciuc-Gloria Buzău, iar luni, 29 august se întâlnesc CSC Dumbrăviţa şi Steaua Bucureşti. În etapa a cincea, pe 2 septembrie, va avea loc meciul Steaua Bucureşti-Politehnica Iaşi. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Politehnica Iaşi)

Articolul precedentPeste 500 de saci de deșeuri scoși din zona lacului Bicaz
Articolul următorAdolescent din Republica Moldova fugit dintr-un centru de plasament
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.