0:00

Politehnica Iași a contabilizat o nouă înfrângere pe teren propriu, în etapa a XI-a a Ligii a II-a. Meciul jucat sâmbătă, 23 octombrie, a revenit formaţiei Viitorul Pandurii Târgu Jiu, cu scorul de 3-1 (2-0), golurile fiind înscrise de Core (9), Țegle (30) și Acosta (88)/Camara (58).

L2 Politehnica Iaşi a mai contabilizat o înfrângere pe teren propriu, ZCH NEWS - sursa ta de informații”E un moment greu, o situație delicată. Aveam alte așteptări de la acest meci, am crezut că săptămâna trecută am corectat deficiențele de la fazele fixe și văd că m-am înșelat, iar am primit foarte ușor două goluri din faze fixe, în prima repriză. Așteptam să începem altfel jocul. Oarecum am încercat în repriza a doua să revenim, dar mi s-a părut totuși că a fost un hei-rup, ceva haotic și mai mult de luptă decât ceva logic. Așteptam ca de la meciul trecut să creștem în a controla jocul, în a avea posesie și în a duce mingea spre poarta adversă, dar am fost lenți, am jucat cam pe vârfuri și am fost dominați la capitolul atitudine. Nu aveam cum să ieșim cu alt rezultat de pe teren. Nu am fost determinați și concentrați, am fost lipsiți total de responsabilitate și e clar că deznodământul nu avea cum să fie altul”, a declarat antrenorul nemţean Costel Enache, pentru Liga 2 Pro Sport. Până astăzi, 24 octombrie, în etapa a XI-a a Ligii a II-a, s-au înregistrat următoarele rezultate:

L2 Politehnica Iaşi a mai contabilizat o înfrângere pe teren propriu, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiCLASAMENT

(*) echipă sancţionată de FRF

Pe 30 octombrie, în etapa a XII-a, va avea loc meciul Dacia Unirea Brăila-Politehnica Iaşi. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Dragoş PĂŞCĂNEANU-Mediafax)

Articolul precedentL1 FC Botoşani a obţinut un punct în ultimul minut la Mioveni
Articolul următorL3 CSM Ceahlăul încheie turul cu un egal la Suceava * Aerostar câştigă derby-ul Bacăului