Încă o localitate din Neamț a depășit 6 la mie incidență. Rata pe localități

Astăzi, 30 martie, în zona roșie mai sunt doar 12 localități din Neamț, față de 13 ieri. Comuna Bîra a coborât brusc la 2,5 cazuri la mie, după trei săptămâni de carantină, care este posibil să fie ridicată la finele acestei săptămâni. Mai sunt doar 5 persoane infectate (față de 11 ieri) în această localitate, care anterior a avut și peste 11 la mie incidență.

Încă o localitate din Neamț a depășit 6 la mie incidență. Rata pe localități

Cele mai multe localități cu incidență de peste 3 sunt din zona Roman – Secuieni, Cordun, Sagna. Comuna Secuieni a depășit astăzi 6 cazuri la mie și este urmată îndeaproape de Timișești și Dochia. În schimb, comuna Horia a coborât la sub 3 cazuri la mie incidență.

Încă o localitate din Neamț a depășit 6 la mie incidență. Rata pe localități

Municipiul Piatra-Neamț are cu un caz mai mult decât ieri (359 persoane pozitive în ultimele 14 zile) și municipiul Roman cu 6 mai puține decât avea ieri (284 cazuri active).

Rata de infectare din fiecare localitate este astăzi următoarea:

rata localitati 30mar

C.I.

Autor:

Ultima ora

Greva din Educație, amânată pe fondul crizei politice: doar 19,2% dintre profesori au votat pentru protest

Greva generală din învățământul preuniversitar, programată pentru 25 mai,...

Vaslui. Locuință distrusă de foc la Bârlad

Casa unui localnic din municipiul Bârlad a fost distrusă...