viva allegria medaliiPREMII SPECIALE

Premiul Central Plaza – un tort pentru Yarina Cozma din Targu Neamt

Premiul Central Plaza – un tort pentru Alexandra Chirtoaca din Chisinau

Premiul Magazin J’Adore pentru Maria Cazarinov din Chisinau

Premiul Magazin J’Adore pentru Georgiana Pâslaru din Roman

Premiul SC Crista Minila Roznov pentru Sabina Crăescu din Galați

Premiul SC Crista Minola Roznov pentru Alesssia Popa din Bacău

Premiul SC Crista Minola Roznov pentru Diandra Bancu din Roman

Premiul Arhiprint pentru Laura Roșioru din Chișinău

Premiul Arhiprint pentru Luca Mastacan din Iași

PREMIUL TEATRULUI TINERETULUI DIN PIATRA NEAMȚ – Sabrina Aniculăesei din Roman (150 lei)

PREMII CATEGORIA 4-5 ANI

Loc 3 – Andrei Popescu din Onești

Loc 2 – Giulia Dancă din Roman

Loc 1 – Masha Botnaru din Chișinău

Trofeu – Anastasia Axinte din Bacău

PREMII CATEGORIA 6-7 ANI

Loc 3 – Daria Susan din Piatra Neamț

Loc 3 – Raquel Cociuban din Vaslui

Loc 3 – Diana Dumitrache din Roman

Loc 3 – Rafaela Lucaci din Roman

Loc 2 –  Vanessa Istoc din Roman

Loc 2 – Vlăduț Martișcă din Roman

Loc 2 – Mara Matasă din Piatra Neamț

Loc 2 – Cătălina Ivașcu din Moinești

Loc 1 – Maria Adăscăliți din Piatra Neamț

Loc 1 – Miruna Hîrbu din Bacău

Loc 1 – Rebeka Berghiu din Bârlad

Loc 1 – Miruna Meleșcanu din Bârlad

TROFEUL CATEGORIEI – Anastasia Cotârgășanu din Grințieș, județul Neamț

PREMII CATEGORIA 8 – 9 ANI

Loc 3 – Valeria Neagu din Chișinău

Loc 3 – Diana Mic din Botoșani

Loc 3 – Anda Mazilu din Roman

Loc 3 – Alexandra Șerban din Brașov

Loc 3 – Ela Tradafir din Moinești

Loc 3 – Delia Racu din Onești

Loc 2 – Mateea Cosma din Bacău

Loc 2 – Daria Chetraru din Bacău

Loc 2 – Georgiana Pîslaru din Roman

Loc 2 – Cristina Drenea din Buzău

Loc 1 – Teodora Tanasă din Piatra Neamț

Loc 1 – Sonia Cătinean din Cluj Napoca

Loc 1 – Sabrina Aniculăesei din Roman

Loc 1 – Maria Căli din Bacău

TROFEUL CATEGORIEI – Emma Ghergan din Bacău

PREMII CATEGORIA 10 – 12 ANI

Loc 3 – Andreea Rotariu din Botoșani

Loc 3 – Tudor Moldovanu din Botoșani

Loc 3 – Roxana Ghiuzan din Roman

Loc 3 – Andreea Bănilă din Moinești

Loc 3 – Daria Istrate din Piatra Neamț

Loc 3 – Andreea Butuc din Piatra Neamț

Loc 2- Larisa Ailoaie din Botoșani

Loc 2 – Alessia Popa din Bacău

Loc 2 – Maria Cazarinov din Chișinău

Loc 2 – Alice Prundu din Piatra Neamț

Loc 2 – Olivia Alexandru din Piatra Neamț

Loc 1- Sabina Crăescu din Galați

Loc 1 – Bianca Ștefănucă din Piatra Neamț

Loc 1 – Iulia Sorlea din Cluj Napoca

Loc 1 – Diandra Bancu din Roman

TROFEUL CATEGORIEI – Eliza Tălmăcel din Roman

TROFEUL CATEGORIEI – Amalia Hrom din Botoșani

PREMII CATEGORIA 13 – 15 ANI

Loc 3 – Giuliana Tanasă din Piatra Neamț

Loc 3 – Magdalena Udrea din Roman

Loc 3 – Cosmina Smerea din Roman

Loc 3 – Ștefania Andone din Piatra Neamț

Loc 3 – Andreea Prisacariu din Botoșani

Loc 3 – Patricia Mereuță din Piatra Neamț

Loc 2 – Milena Ordean din Roman

Loc 2 – Costina Crăciun din Onești

Loc 2 – Paula Ilie din Piatra Neamț

Loc 2 – Alexandru Sîrghi din Galați

Loc 1 – Crina Tamba din Roman

Loc 1 – Lorina Laslău din Bacău

Loc 1 – Cosmina Spînu din Brăila

Loc 1 – Ioana Mîrți din Roman

TROFEUL CATEGORIEI – Diana Andronic din Onești

PREMII CATEGORIA 16 – 19

Loc 3 – Emanuela Onofrei din Cluj Napoca

Loc 3 – Bianca Sava din Piatra Neamț

Loc 2 – Vlad Musta din București

Loc 1 – Ana Maria Pița din Roman

TROFEUL CATEGORIEI – Denisa Irofte din Onești

TROFEUL FESTIVALULUI ”VIVA ALLEGRIA” – DARIA ANASTASIA TANASĂ DIN BACĂU

JURIUL FESTIVALULUI

Nicolae Caragea – compozitor, președintele juriului

Claudiu Bulete – compozitor

Marcel Iorga – compozitor

Rareș Pîrlog – actor Teatrul Tineretului

Gabriel Apetrii – președinte Asociația Culturală ”VIVA ALLEGRIA”

Ilinca Băcilă – câștigător ”Mamaia Copiilor” 2013, finalistă ”Vocea României” 2014

Tudor Turcu – câștigător X-FACTOR 2012

Mulțumiri pentru Primăria și Consiliul Local Piatra Neamț, Consiliul Județean Neamț, Teatrul Tineretului, Perla Invest, Magazin J’Adore, SC Crista Minola Roznov, CB Media, Libraria si Tipografia Arhiprint, Central Plaza, Floraria Oana, Galleria Mall, Restaurant-Cofetarie Diana.

Parteneri media: Realitatea Media, Monitorul de Neamț, Ceahlăul, ziarpiatraneamt.ro, newsallert.ro, zch.ro, TVM, 1TV, EST TV, ROM TV.

Mulțumiri speciale copiilor Asociației Culturale ”VIVA ALLEGRIA” și părinților acestora. Mulțumiri profesoarei Cristina Zamfir pentru coregrafia imnului festivalului. Muzica și textul au fost compuse de Claudiu Bulete!

Articolul precedentVitezomanii, vânaţi de poliţie
Articolul următorACTUALIZARE Şoferul cu Audi albastru a fost găsit!
Stiri din Neamt, Bacau, Suceava, Iasi, Botosani, Vaslui. Primul ziar regional din regiunea Nord Est.