0:00

Formaţia de Liga a III-a Foresta Suceava a obţinut calificarea în 16-imile Cupei României în dauna colegei de serie Aerostar Bacău. Sucevenii au învins în partida disputată marţi, 10 septembrie, cu scorul de 2-1 (0-1).

CUPA ROMÂNIEI Foresta Suceava s-a calificat în 16-imi în dauna formaţiei Aerostar Bacău, ZCH NEWS - sursa ta de informațiiOaspeţii au deschis scorul în minutul 30, printr-un voleu de la aproximativ 20 de metri al nemţeanului Cristian Copoţ-Barb. Gazdele au întors rezultatul prin golurile marcate de Andrei Pavel (49) şi Dudu Drugă (90-penalty).

CUPA ROMÂNIEI Foresta Suceava s-a calificat în 16-imi în dauna formaţiei Aerostar Bacău, ZCH NEWS - sursa ta de informații16-imile se vor disputa în perioada 24-26 septembrie, rundă în care vor intra în luptă şi cele 14 echipe din Liga I. Optimile sunt programate între 29 şi 31 octombrie, iar sferturile de finală (manşe duble) vor avea loc în perioada 3-5 martie 2020. Semifinalele (tot manşe duble) sunt programate pe 21-23 aprilie 2020 şi, respectiv, 12-14 mai 2020. Finala va avea loc pe 23 mai 2020. (M. CONSTANTINESCU; FOTO: Foresta Suceava)

Articolul precedentȚiganul care a atacat cu cuțitul un pacient la spital a fost ”vizitat” acasă de 5 ”prieteni”