0:00

Cetatea ”monitorizată” de primar, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Cetatea Târgu Neamț s-a impus, în derby-ul local al rundei a II-a, din seria I, a Ligii a III-a, pe terenul Ceahlăului II, cu scorul de 1-0 (0-0). Unicul gol al partidei a fost marcat de Andrei Pavel, în minutul 68. Partida fost arbitrată impecabil de Teodora Albon, purtător al ecusonului FIFA. ”Supravegheaţi” atent de o delegație numeroasă a Primăriei Târgu Neamț, condusă de primarul Daniel Harpa, fotbaliștii oaspeți au fost mai preocupați în prima repriză să nu greșească, iar teama de a nu lua gol  și-a pus amprenta asupra jocului. A rezultat o luptă surdă la mijlocul terenului și nicio ocazie importantă. După pauză, experiența și-a spus cuvântul, iar Pavel a înscris unicul gol al meciului, disputat pe terenul sintetic al Stadionului Municipal din Piatra Neamț. (C.S.)

Articolul precedentDe teama europarlamentarelor: Primarii – momiți cu salarii mai mari