0:00

Ceahlăul II a învins Petrotubul, ZCH NEWS - sursa ta de informații

Petrotub Roman a înregistrat prima înfrângere din actualul campionat al Ligii a III-a, scor 1-4 în deplasare, cu Ceahlăul II. Ștefănescu a deschis scorul, în minutul 15, pentru echipa antrenată de Mihai Ionescu, dar Sofroni a egalat din penalty, la numai 5 minute distanță. Partida a continuat cu golul albanezului Hasani, din minutul 25, pentru ca scorul pauzei să fie 3-1, în favoarea Ceahlăului II, după reușita aceluiași Ștefănescu, din minutul 29. După pauză, Creciunesc a închis tabela, la 4-1, în minutul 75. Ceahlăul II a urcat pe locul 8, cu 8 puncte, în timp ce Petrotub Roman a coborât pe locul 4, cu 15 puncte, același ca și CSM Moinești, dar la 2 puncte de Cetatea Târgu Neamț și la 3 puncte de liderul seriei I, Știința Miroslava. (C.S.)