0:00

Ceahlăul – Arsenal Tula 1-3 (1-2), ZCH NEWS - sursa ta de informații

Primul amical al Ceahlăului din această vară s-a terminat cu o înfrângere. Pietrenii s-au înclinat în fața echipei conduse de Dmitri Alenichev, fost fotbalist la FC Porto, cu scorul de 1-3. Singurul gol al echipei antrenate de Vasile Miriuță a fost marcat de Golubovic, în minutul 41, la scorul de 2-0 pentru Arsenal. Conform site-ului oficial al rușilor, golurile lor au fost marcate de Savin (minutele 26 și 31) și Kutyin (min. 89). Ceahlăul a început amicalul de la Chișinău în formula: Miron – Dumitraș, Marc, Ichim, Cazan – Onciu, Lucas – Gheorghiu, Golubovic, Stana – Constantinescu
Au mai jucat: Jovic, Călin, Cânu, Țepes, Popadiuc, Ştefănescu, Velici, Chitoșcă, Ungureanu, Markus. Au absentat: Rusu și Achim. ”A fost un meci bun, în care am vrut să văd cum stăm, pe ce jucători mă pot baza. Cu toate că nu vreau să pierd, important a fost să văd cum stăm pe partea fizică. Per total am fost mulțumit de jucători. S-a văzut o anumită oboseală după acumulările fizice. Mai am nevoie de 2-3 jucători: un atacant, un mijlocaș și un fundaș de picior stâng”, a declarat tehnicianul Vasile Miriuță. (C.S.)