Accident rutier în Cordun. Tânăr transportat la spital după o glumă periculoasă

Accident rutier în Cordun. Tânăr transportat la spital după o glumă periculoasăÎn seara de 17 iunie, în jurul orei 22:10, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Roman au intervenit la locul unui accident rutier pe strada Libertății din localitatea Cordun.

Investigațiile preliminare efectuate de polițiști au relevat că un tânăr de 21 de ani, din Cordun, conducea un autoturism pe strada Libertății, având un pasager neobișnuit pe capota mașinii. Pasagerul, un tânăr de 20 de ani, tot din Cordun, s-a urcat în mod voluntar pe capotă, aparent pentru a face o glumă. Tânărul a căzut pe carosabil, suferind răni în urma impactului.

Echipajul de urgență a transportat victima la o unitate medicală pentru îngrijiri.

Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic rezultatul fiind negativ şi a fost prelevată o mostră biologică de sânge. În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, potrivit IPJ Neamț.

Denisa POPA

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Finanțări de până la 200.000 de euro pentru fermierii din Moldova

Fermierii din regiunea Moldovei au la dispoziție, în 2026,...

Zeci de sancțiuni după controalele de pe DN 15

Polițiștii rutieri au desfășurat o acțiune de control pe...

Bărbat reținut la Doljești după ce a amenințat două persoane

Un bărbat în vârstă de 45 de ani a...