Accident în puterea nopții, două persoane au fost rănite

Accident în puterea nopții, două persoane au fost răniteUn eveniment rutier în care două persoane au suferit leziuni pentru care au ajuns la spital a avut loc în noaptea de 5 spre 6 iunie, în jurul orei 02:40, pe DN 15, în localitatea Grințieș. “Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat de 60 de ani, din Ghindăoani, conducea un autoturism pe sectorul de drum anterior menționat, din direcția Tulgheș spre Grințieș, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare intrând în coliziune cu un stâlp de electricitate“, anunță Poliția Neamț.

În urma impactului violent a fost rănit atât șoferul cât și o femeie de 58 de ani, pasager în autoturism. Ambii au fost transportați la Spitalul Bicaz, ulterior medicii luând decizia transferului răniților policontuzionați la Spitalul Județean de Urgență Piatra Neamț. Conducătorul auto a fost testat și nu consumase alcool, conform informațiilor furnizate de IPJ Neamț.

(G.S)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora