ACUM O mașină a dărâmat un stâlp în fața Spitalului Bicaz

La această oră, traficul rutier este blocat pe șoseaua care trece prin fața Spitalului orășenesc Bicaz, după ce un autoturism a intrat într-un stâlp, iar acesta a căzut pe carosabil.

Drumul Național 15 a fost deblocat, după ce echipele de intervenție de la E-On au îndepărtat stâlpul de pe carosabil. Între timp, polițiștii fac cercetări la fața locului, pentru a stabili împrejurările în care s-a produs accidentul. Cert este că un bărbat a pierdut, brusc, controlul asupra direcției autoturismului pe care îl conducea. Conducătorul auto a avut noroc, pentru că stâlpul nu a căzut pe autoturism. Urmează ca bărbatul, care a ieșit singur din autoturism, să fie testat pentru a se stabili dacă era sub influența alcoolului.

 

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Dumitru Copoț, zis Paraipan, arest preventiv pentru 30 de zile într-un dosar de șantaj și camătă

Magistrații din cadrul Judecătoriei Târgu Neamț au dispus arestarea...

Neamț Afaceri oneroase cu lemn. Două TIR-uri au fost sechestrate de anchetatori

În domeniul exploatării lemnului unii dintre cei implicați își...

VIDEO-FOTO. Maestrul Florin Piersic primește o stea pe Aleea Personalităților din Piatra Neamț

Evenimentul zilei la Piatra Fest 2026: maestrul Florin Piersic...