Viitorii preoți joacă fotbal

Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret (DJST) Neamţ organizează marți, 4 aprilie și miercuri, 5 aprilie, întrecerile primei ediții a Campionatului Municipiului Piatra Neamț la fotbal pe teren redus. Rezervată liceenilor, competiția a stârnit interesul echipelor reprezentative de la Petru Rareș, Auto, Spiru Haret, Informatică, Calistrat Hogaș, Gheorghe Cartianu și de la Seminarul Teologic Liceal ”Sfinții Împărați Constantin și Elena” .

Viitorii preoți joacă fotbalDupă efectuarea tragerii la sorți echipele au fost împărțite în două grupe, urmând a juca după sistemul ”fiecare cu fiecare”. După desfășurarea partidelor din grupă, echipele de pe locul I din cele două serii vor disputa finala mare a întrecerii, iar echipele de pe locul 2 vor lupta pentru locul al treilea. Jocurile vor avea loc pe terenul cu gazon artificial din Ștrandul Tineretului.

Grupa A: Petru Rareș, Spiru Haret, Informatică, Seminarul Teologic;

Grupa B: Gheorghe Cartianu, Auto, Calistrat Hogaș. (Ana MOISE)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

Vaslui. Sute de pui morți abandonați în pădurea de la marginea orașului

Descoperire șocantă într-o pădure de la marginea municipiului Vaslui...

Suceava. Șofer rănit după ce a intrat cu mașina într-un parapet

Un bărbat de aproximativ 60 de ani a fost...

Bacău. Tineri prinși la furat de doi polițiști aflați în timpul liber

Doi tineri au fost surprinși în timp ce furau...

Suceava. Trei persoane au ajuns la spital după coliziunea dintre două autoturisme

Un accident în care au fost implicate două autoturisme...