Fostul şef al Casei Afacerilor, implicat în accident rutier la Bălţăteşti

descarcerare 04Florin Isachievici, fostul şef al Casei Afacerilor şi al Bursei Române de Mărfuri, a fost implicat într-un accident rutier petrecut, în această după-amiază (3 iulie), la ieşirea din Bălţăteşti, înspre Târgu Neamţ.

Autoturismul pe care îl conducea – un Renault cu număr de Bucureşti – a pătruns pe contrasens şi s-a izbit într-un  VW Golf, care circula în direcţia Târgu Neamţ – Piatra Neamţ. Toate cele 5 persoane, care se aflau în cele două maşini, au fost transportate la spital, pentru investigaţii.

Cel mai grav pare să fie soţia şoferului din Golf, care şi-a prins picioarele sub bord în urma impactului. Ea a fost descarcerată de un echipaj de pompieri şi diagnosticată cert cu o fractură la braţul drept, urmând ca, după investigaţii amănunţite, medicii să stabilească ce leziuni are la picioare. În autoturismul condus de Florin Isachievici se aflau încă două persoane, iar în celălalt doar şoferul şi soţia lui.

Din cercetările făcute de poliţişti la faţa locului rezultă că Florin Isachievici ar fi adormit la volan. (C.M.)

Autor:

Vlad Bălănescuhttp://www.zch.ro
Vlad Bălănescu este administratorul și redactorul șef al site-ului zch.ro. Este doctor în economie și se ocupă în principal de redactarea de materiale din acest domeniu dar și de analize de natură politică, educațională sau administrativă. De mai mult de șase ani scrie pentru site-urile www.mesagerulneamt.ro și www.zch.ro și săptămânalul Mesagerul de Neamț.

Ultima ora

FOTO. Accident la Horia – 2 copii au fost răniți.

Actualizare: Accidentul s-a petrecut pe E85 în localitatea Horia...

Video-Foto. Eroii din Vânători-Neamț, comemorați la Biserica „Adormirea Maicii Domnului”

Astăzi, 21 mai, după slujba religioasă prilejuită de sărbătoarea...

Motociclist rănit într-un accident produs în Piatra Neamț

Un tânăr în vârstă de 21 de ani a...