Week-end prelungit de Ziua Unirii Mici

Este foarte aproape prima minivacanță din acest an pentru cei care lucrează în administrație sau instituții publice, dar nu numai și care vor fi liberi în perioada 23-24 ianuarie 2024.

Week-end-ul se prelungește, așa cum a decis Guvernul pentru ziua liberă de marți, 24 ianuarie, când se sărbătorește Mica Unire și cu cea de luni, 23 ianuarie. Cei care au liber și luni vor trebui să recupereze programul nelucrat într-un anumit interval, prestabilit.

Puntea din 23 ianuarie a fost stabilită ca nelucrătoare de Guvern în ședința din 28 decembrie 2022 (amănunte puteți citi aici ).

(G. S.)

Autor:

Ultima ora

Primele rezultate la Evaluarea Națională afișate cu o zi mai devreme. Situația în regiunea de Nord Est

Primele rezultate pentru Evaluarea Națională la clasa a VIII-a...

Temperaturi extreme, animalele de companie suferă și ele. Sfaturi pentru proprietari

În contextul codului roșu de caniculă, unul care afectează...

Înalt prelat al Bisericii Ortodoxe, înmormântat la Mănăstirea Neamț. Cine a fost episcopul Emilian Crișanul

Episcopul Emilian Crișanul, episcop-vicar al Arhiepiscopiei Aradului, a fost...

Un tânăr internat la Secția Psihiatrie din cadrul SJU Piatra Neamț și-a luat viața

Un pacient al Spitalului Județean de Urgență Piatra Neamț...

ANAF recurge la notificarea de alertare a firmelor cu datorii la buget. Ce se stipulează în noul act normativ

Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) a elaborat o...