pietricica turism

Astăzi, 15 septembrie, s-au disputat meciurile rundei a treia în Seria A a Ligii a IV-a. Scorul etapei a fost reuşit de Speranţa Răuceşti, care s-a impus cu 6-0 (5-0) pe terenul Viitorului Podoleni. Golurile marcate în această partidă (Patrichi (3), Monoranu, Ruxandari, Smău):

Scorul putea fi şi mai mare, dar două goluri (Şchiopu şi Patrichi) au fost anulate pe motiv de offside:

Partida nu a fost lipsită de ocazii, cele mai multe fiind ratate de oaspeţi:

Galerie foto de la meciul Viitorul Podoleni-Speranţa Răuceşti:

Şi Bradu Borca s-a impus în deplasare (5-1 la ASF Girov) şi se menţine în fruntea clasamentului. Alte rezultate din runda de astăzi: AS Grumăzeşti-Zorile Urecheni 4-3 (3-2), Voinţa Dochia-Bravo Bodeşti 0-3 (0-1), Stejarul Ţibucani-Energia Pângăraţi 2-2 (0-2) şi Ozana Timişeşti-Flacăra Brusturi 6-4 (4-2).

CLASAMENT

1BRADU BORCA33001929
2Speranţa Răuceşti33001139
3Bravo Bodeşti3210927
4Zorile Urecheni32011596
5AS Grumăzeşti3201556
6Ozana Timişeşti3111984
7Flacăra Brusturi310213153
8ASF Girov3102693
9Stejarul Ţibucani3021562
10Energia Pângăraţi30215112
11Viitorul Podoleni30032140
12Voinţa Dochia30030150

(M. CONSTANTINESCU)