pietricica turism

Astăzi, 15 septembrie, s-au disputat meciurile etapei a treia în cadrul Ligii a IV-a, Seria B. În această rundă, Moldova Cordun, Victoria Horia şi Voinţa Valea Ursului au câştigat pentru a treia oară consecutiv şi s-au distanţat la 3 puncte de urmăritoare. Rezultate: Moldova Cordun-WST Oniceni 8-2 (3-1), Voinţa Bozieni-Victoria Horia 3-6 (1-3) şi Voinţa Valea Ursului-Stejarul Stăniţa 4-2 (2-1).

MOLDOVA CORDUN

În celelalte partide ale rundei s-au înregistrat rezultatele: Cetatea Gâdinţi-Moldova Pildeşti 3-3 (2-0), Vulturul Costişa-Siretul Doljeşti 1-1 (0-0) şi Voinţa Ion Creangă-Unirea Trifeşti 1-0 (1-0).

CLASAMENT

1MOLDOVA CORDUN33002449
2Victoria Horia33001449
3Voinţa Valea Ursului3300939
4Voinţa Bozieni32011296
5Vulturul Costişa3111484
6Voinţa Ion Creangă2101223
7Stejarul Stăniţa3102583
8WST Oniceni31027123
9Siretul Doljeşti2011131
10Moldova Pildeşti3012491
11Cetatea Gâdinţi30126161
12Unirea Trifeşti30032120

(M. CONSTANTINESCU; FOTO: Moldova Cordun)